Menu

Sezon 2019/20 informacje

Na wczorajszym spotkaniu ustaliliśmy szczegóły nadchodzącego sezonu 19/20. W rozgrywkach wezmą udział: FL, Drużyna Wu, Starsy, GIGAinternet, Pasti Team, Askar Fani W., Team One Brzozówka, Terra Geodezja, Team TT, Orange Team. Zaczynamy zmagania na hali już 16ego listopada od godziny 16:00 do 20:00

Kolejki zaplanowane są na następujące dni: 16 listopada, 23 i 24 listopada, 30 listopada LUB 1 grudnia, 7 grudnia, 14 grudnia, 21 grudnia, 4 stycznia, 11 stycznia

Zebranie organizacyjne na które zapraszamy kierowników odbędzie się 12 listopada o godzinie 20.00 na hali. Zbierzemy listy zgłoszeniowe (20 zawodników max), zgody rodziców dla zwodników poniżej 18 roku życia jak i składkę na sezon która wynosi 650 zł. Alternatywnie, Robert Błachno jest dostępny na Orliku. Listy zawodników mogą zostać poprawione do pierwszego meczu danej drużyny.

Będziemy korzystać z wyremontowanej hali i już teraz chcemy podkreślić, że buty typu turfy/groszki/treki nie są dopuszczane do użytku na nowej nawierzchni.

Nowa zasada która pojawi się w regulaminie - drużyna która oddaje walkowerem mecz przekazuje 50 zł drużynie przeciwnej.

Czytaj dalej...

Sezon 2019/2020 zapisy

Witam serdecznie po chwilowej nieobecności na stronie. Już październik a więc około miesiąca do rozpoczęcia kolejnego sezonu naszej Ligi. Kilka nowości, hala w Skale przez ten czas została odremontowana, pomalowano ściany, zamontowano profesjonalne nagłośnienie ale to co Was powinno najbardziej interesować to wymieniono nawierzchnię hali. Jedno co nie będzie popularne wśród Was to to, że na nowej nawierzchni nie będzie wolno grać w trekach ani w obuwiu z czarną podeszwą. Tyle o nowościach technicznych hali.

Nowością natomiast powinien być system rozgrywek ale aby wprowadzić go do życia chcemy wiedzieć czy są chętni i ile zespołów będzie z nami bawić się futsalem. Jedno jest wiadome zaczynamy w weekend 16-17 listopad. Czekamy więc na Wasze zgłoszenia sms-em pod nr tel. 515597856 z nazwą drużyny, kierownikiem i kontaktem z nim.
Przemyślcie poważnie swoje akcesy do gry w lidze i zgłaszajcie się. Jeśli są chętne nowe drużyny więcej informacji można uzyskać pod podanym nr telefonu do 23.10.2019

Jednocześnie informujemy, że można korzystać również indywidualnie z hali w ramach zapisów pod nr tel. 888212212

POMAGAMY!

Karol zawsze był sympatykiem naszych rozgrywek, zapewne od czasu do czasu i do dzisiaj zagląda na naszą stronę. Wybrał kolarstwo, chociaż pamiętam jak jako młody chłopak kopał z rówieśnikami "szmaciankę". Teraz i My pokażmy, że dobro powraca. Wszystko na przedstawionym zdjęciu jak możemy pomóc. Informujemy również, że na skalskim Orliku można wrzucać datki na rehabilitację Karola.

Zarząd MLF w Skale.

X Jubileuszowy Letni Puchar MLF w Skale.

X JUBILEUSZOWY LETNI PUCHAR MLF W SKALE. Dzień pierwszy.
Jubileyszowy Puchar MLF w Skale rozpoczął się w sobotę 13 lipca na Stadionie Miejskim w Skale meczami grupowymi. Do Turnieju zgłosiło się osiem drużyn (większość z naszej ligi). Mecze były bardzo ciekawe i stojące na wysokim poziomie. W grupie pierwszej zwyciężyła drużyna Pasti - Team przed Team One Brzozówka, Druzyną Wu i Starsami. W grupie drugiej było znacznie bardziej wyrównanie. Trzy drużyny zdobyły po sześć punktów: PopcorN, FL i GIGAinternet, czwarte miejsce zajęła drużyna Kiloutou. W/w drużynom trzeba było "zrobić" dodatkową tabelkę. Po 6 pkt, różnica bramek taka sama. Kolejny punkt regulaminu mówił o bramkach strzelonych a tych PopcorN miał 6, FL -4, a GIGAinternet trzy. Tak więc do półfinałów przeszły drużyny PopcorNu i FL. W półfinałach spotkać miały się drużyny PopcorNu z Team One Brzozówka i Pasti _Teamu z FL. Przez cały czas gier można było skorzystać z grilla oraz zakupić napoje. Pieniążki ze sprzedaży przeznaczyliśmy do puszki na rehabilitację Karola Domagalskiego, mieszkańca Skały, reprezentanta Polski w wielu wyścigach kolarskich.

W niedzielę 14 lipca od 13.00 rozpoczęliśmy dalszą zabawę z piłką w ramach Pucharu Letniego. Na ten dzień zaplanowaliśmy: półfinały i finał, mecz pokazowy TS Sokół Kielce - Fundacja Leonardo oraz mecz zwycięzcy Pucharu Letniego z Reprezentacją Polski +35 w Futsalu.
Pomimo "angielskiej" pogody rozpoczęliśmy drugi dzień zgodnie z planem. Na boisku A grał PopcorN z Teamem One Brzozówka a na boisku B Pasti - Team z FL. Mecze po raz kolejny pokazały wielkie zaangażowanie w grę, wysoki poziom gry oraz w większości to, iż zasady fair-play są zawodnikom dość dobrze znane. Z półfinałów do dalszej gry finałowej przeszły drużyny PopcorNu oraz Pasti -Teamu. Trzecie miejsca w Turnieju zajęły Team One Brzozówka oraz FL.
W finale więcej z gry miał PopcorN i to ta drużyna prowadziła 1-0. W końcówce meczu dwie stuprocentowe sytuacje niewykorzystane, zemściły się i ambitnie grająca drużyna Pasti - Teamu doprowadziła do remisu 1-1. Tak więc rzuty karne miały wyłonić nam zwycięzcę Turnieju. W karnych lepsi okazali się zawodnicy Pasti - Team wygrywając je 3-2 i zarazem cały X Jubileuszowy Letni Puchar MLF w Skale.

Około 15.00 na boisku zameldowały się drużyny TS Sokoła Kielce oraz Fundacji Leonardo. Zaczęło się od szybkiego prowadzenia Sokołów 3-0 Po zmianie stron z nieba lunął obfity deszcz, grając w tym deszczu Leonardo strzelają bramkę na 3-1. Potem niestety na kilka minut sędziowie musieli przerwać mecz, a po przerwie drużyny strzelają jeszcze po dwie bramki a mecz wygrywają Sokoły 5-3. Nadmienić trzeba, iż chęć gry beneficjentów Stowarzyszenia i Fundacji była dużo większa niż ich poprzedników w Pucharze. Umiejętności również dobre. Ale najbardziej ujmujące były "cieszynki" po strzelaniu bramek. Brawo Panowie.
Ostatnim akcentem Pikniku był mecz zwycięzców Pucharu Pasti -Teamu z Reprezentacją Polski +35 w Futsalu. Drużyny pokazały bardzo dobrą dyspozycję piłkarską. Cały czas kontrolę ned scenariuszem meczu miała Reprezentacja ale Pasti- Team również walczył o każdą bramkę. 4-2 do przerwy a 8-4 na koniec meczu., wygrywa Reprezentacja Polski. Nadmienić również trzeba, iż po raz 700 koszulkę z Orłem na piersi założył trener Reprezentacji Tomasz Porwet.
Cały czas w ogródku grillowym można było spróbować smakołyków oraz napoi. Ogródek w niedzielę zaczął prowadzić pan Artur Rolka, dziękujemy a zakończyli Klaudia i Paweł Madejowie, super wielkie podziękowania.

Nagrody wraz z dzisiejszym Zarządem MLF w Skale wręczali "ludzie" którzy przyczynili się do stworzenia Międzygminnej Ligi Futsalu w Skale, były Burmistrz Robert Jakubek oraz Tomasz Dudek. Warto tu również przypomnieć o panach Piotrze Wilku oraz Mariuszu Lackoszu, którzy z nami rozpoczynali pierwsze kroki skalskiego futsalu.

Jeżeli chodzi o podziękowania należy je złożyć Gminie Skała (dofinansowanie imprezy), LGD Jurajska Kraina oraz KGW w Skale za wypożyczenie namiotów do ogródka grillowego oraz Orlikowi skalskiemu za ławki i stoliki. Dziękuję również gospodarzom Stadionu Miejskiego w Skale.
Liczne datki po raz kolejny wylądowały w puszce na rehabilitację Karola.
KAROL TRZYMAJ, JESTEŚMY Z TOBĄ.

Rozlosowano grupy X Jubileuszowego Letniego Pucharu MLF w Skale.

Wczoraj w poniedziałek rozlosowaliśmy grupy X Jubileuszowego Letniego Pucharu MLF w Skale.
Oto one:
GR.A - Top One, Starsy, Drużyna Wu, Pasti Team.
GR.B. PopcorN, Kiloutou, GIGAinternet, FL
Gry w grupach zaczną się o 16.20 w sobotę 13 lipca 2019 na Stadionie Miejskim w Skale ul. Sportowa, jak już pisałem gramy 2 x 15 min. Regulamin cały w poprzednim poście.
Godziny meczy:
Boisko A                                                          Boisko B
16.40 - Team One - Starsy                                Drużyna Wu - Pasti Team

17.10 - PopcorN - Kiloutou                                GIGAinternet - FL

17.40 - Team One - Drużyna Wu                       Starsy - Pasti Team

18.10 - GIGAinternat - PopcorN                        Kiloutou -FL

18.40 - Team One - Pasti-Team                        Starsy - Drużyna Wu

19.10 - FL - PopcorN                                        Kiloutou - GIGAinternet

Zapraszamy z rodzinkami.

X JUBILEUSZOWY LETNI PUCHAR MLF W SKALE - już za tydzień.

Witam. Już w przyszłym tygodniu rozegramy X Letni Puchar MLF w Skale. Do Turnieju zgłosiło się osiem drużyn. Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Tak więc w turnieju zagrają: Kiloutou, Maciek Ł - Team, Starsy, PopcorN, Drużyna Wu, Pasti - Team, FL oraz GIGAinternet.
Regulamin zawodów oparty jest na ogólnych zasadach PZPN, jednak kilka zmian w nim będzie: gramy na połowie boiska piłkarskiego 2 x 15 minut, drużyna składa się z 10 zawodników (lista przekazana przed turniejem), drużyna na boisku to 6 zawodników + bramkarz, zmiany lotne, ilość zmian dowolna, z autu wprowadzamy piłkę nogą. O karach nie piszę, gdyż bawimy się i kar na pewno nie będzie.
Sobotnie zmagania w grupach rozpocząć możemy o 16.30 jednak na 16.00 proszę o uzupełnienie list, zgód na grę niepełnoletnich zawodników. Losowanie grup w poniedziałek lub wtorek. Do niedzielnych półfinałów kwalifikują się dwie pierwsze drużyny z grup (ilość punktów, mecz bezpośredni, różnica bramek, ilość bramek zdobytych), następnie gramy tylko finał. Przegrani w półfinałach zajmują trzecie miejsca.
Po turnieju zobaczymy mecz Fundacji Leonardo z Sokołem Kielce a na koniec mecz pokazowy zwycięzców Turnieju z Reprezentacją Polski +35 w futsalu.
Życzymy udanej zabawy, zapraszamy wszystkich, spędźmy mile i na sportowo czas.

Za nasz wkład w akcję Kluby dla Klubu - pismo od Socios Wisła Kraków.

Będziemy wdzięczni za odpowiedź na kilka pytań:
1) Czy są Państwo zainteresowani udziałem w turnieju?

Gala rozdania nagród - sezon 2018/19.

W piątek 15 marca zakończyliśmy sezon 2018/2019 naszej ligi Galą rozdania nagród.
W tym sezonie graliśmy w jednej grupie 14 drużyn, po sesji jesiennej niestety opuściła nas drużyna Dzikich Węży ze Słomnik (szkoda) i zakończyliśmy ligę w wydaniu 13-sto drużynowym. Projekt jednej ligi był pilotażowy, czy zdał egzamin? Każdy zapewne będzie miał na to swoje zapatrywania. W każdym razie na pewno było wiele emocjonujących spotkań, dużo adrenaliny, ale również i szacunku jednych do drugich. Uczyliśmy się i to jest bardzo budujące coraz większego szacunku dla przeciwników, gry fair play oraz zdrowego spędzania wolnego czasu z futsalem.
Liga ma nowych mistrzów, to PopcorN. Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii MLF-u zdobył mistrzostwo. Należy przypomnieć, że dotąd udało się wcześniej tylko trzem drużynom sięgać po tytuł (Askar Fani W, Antrans i Starsy). PopcorN grał w tym sezonie w składzie: Sz. Boroń, K. Błachno,Paweł Drozdzowski, P. Kapera, A. R. i D. Katarzyńscy,B. Leszczyński (kierownik drużyny), M. Mistela, R. Skoczykłoda, T. Srebnicki, Sz. Szlęk i T. Stryczek. Brawo Panowie. Na pudle stanęli również: Askar Fani W i Avant Przybysławice.
Królem strzelców w tym sezonie został D. Duda (Askar Fani W), Zawodnikiem ligi - M. Bąk (Drużyna Wu) a typerem po raz drugi z rzędu T. Romańczyk. Gratulujemy.
Na Gali przedstawiono nasze plany na 2019 rok (Puchar Letni połączony z piknikiem sportowym 13 i 14 lipca oraz plan ligi na sezon jesienny 2019.
Sponsorami Gali byli Kraksport oraz Piekarnia, Cukiernia Skalanka, dziękujemy.
Mamy nadzieję, iż nasza praca jest dla Was wartościowa. Słowa uznania dla organizatorów w imieniu drużyn przekazał kierownik TT Teamu pan J. Gajewski. Dziękujemy.
O oto kilka fotek z Gali.

PopcorN mistrz, ostatnia kolejka ligi.

Sorry, że to tak długo trwało. Czas???
W sobotę zakończyliśmy rozgrywki naszej ligi w sezonie 2018/19. MISTRZAMI ZOSTAŁ POPCORN, wice mistrzem ASKAR FANI W, trzecie miejsce dla AVANTU PRZYBYSŁAWICE.
Wszystko to miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce i tak też się stało.
Pierwsze spotkanie pomiędzy PopcorNem a Drużyną Wu było kolejnym sprawdzianem i umiejętności i odporności psychicznej nowego mistrza. Zaczęło się od wyrównanej gry. I jedni i drudzy mieli swoje sytuacje, jednak bramkarze Szymek i Kacper starali się ze swoich obowiązków wywiązywać na poziomie. Do przerwy na tablicy widniało 2-1 dla PopcorNu. Po przerwie dwie kontry drużyny z Wielmoży i to oni wychodzą na prowadzenie 3-2. PopcorNowi nie idzie przez kilka minut. Jednak doprowadzają do remisu w jednaj z kontr. Ale remis to za mało na mistrzostwo. Kolejne próby dają czwartą i piątą bramkę i zwycięstwo PopcorNowi a co za tym idzie tytuł MISTRZA ligi. W tym sezonie PopcorN nie przegrał meczu tracąć tylko punkty w remisowym meczu ze Starsami. A Drużyna Wu pokazała swoją grą progres i każdy kto z nią spotka się w przyszłym sezonie, będzie musiał się natrudzić aby zdobyć z nimi punkty.
W drugim sobotnim spotkaniu Askar Fani W podejmowali TT Team. Gdy zaczynał się mecz Tetetek było do gry trzech w polu, więc Fani postanowili również grać w trójkę. Po kilku minutach dotarł jeden z zawodników Tetetek a Fani do końca grali w trójkę. Do przerwy Fani prowadzili 5-1 a wiedząc, że w tym sezonie będą wice mistrzami (tylko) w drugiej pozwolili Tetetkom na wiele sytuacji podbramkowych. 11-8 to wynik nie przynoszący wstydu dla Tetetek ale gdyby w atakach więcej grali drużynowo, wynik mógłby być zgoła lepszy dla nich.
W trzecim meczu drużyna Orange Teamu grająca w czterech (trzech w polu) postawiła się grającym w pełnym składzie Gigantycznym. Co można było z meczu zauważyć? Doświadczenie Oranżadowych i gra z kontry do przerwy dała im wynik remisowy 6-6, gdyby trochę więcej sił zostało "trójce" grających w polu zawodników, mogli się pokusić nawet o zwycięstwo. Jednak Gigantyczni wygrywają ten mecz 12-10 i zdobywają trzy punkty. Brawo dla obydwóch drużyn za grę szczególnie ofensywną.
W meczu o trzecie miejsce w lidze pomiędzy Starsami a Avantem Przybysławice działo się bardzo dużo. Avant wykorzystał brak nominalnych bramkarzy w Starsach i prowadził do przerwy 5-1. Jednak zapomniał o poprzednim meczu z PopcorNem i tym, że wygrana pierwsza połowa to jeszcze nie końcowy sukces. W drugiej połowie Starsy zaczęły mozolnie odrabiać straty, jednak pomimo dobrej postawy w bramce Mariusza K. jak i gry całej drużyny, nie odrobili wszystkich strat. Mecz kończy się wynikiem 7-6 dla Avantu Przybysławice i to oni zakończyli sezon na pudle. Starsom w tym sezonie pozostało czwarte miejsce ale drużyna jest w stanie przebudowy i jest to również mały sukces.
Spotkanie Terra Geodezji z KS Asfaltem miało dwa oblicza. Do przerwy to Geodezyjni kontrolowali przebieg meczu wygrywając ją 4-2. W drugiej połowie jednak Roadmeni pokazali, iż trzeba zawsze grać do końca i wygrali całe spotkanie 6-5. Emocje w tym meczu trwały do samego końca i na takie spotkania chętnie liczymy w przyszłym sezonie.
Ostatni mecz sezonu miał dać nam odpowiedź kto zajmie piąte miejsce w lidze. Spotkanie FL-ek z Pasti Teamem było dość wyrównane ale jak i poprzednie miało dwa scenariusze gry, w pierwszej połowie to FL-ki były drużyną lepszą i wygrały ja 6-2. Druga połowa pomimo niezłej gry FL-ek daje wygraną Pasti - Teamowi 4-2 ale całe spotkanie daje wygraną i jakże ważne trzy punkty FL-kom. Zajmują oni 5 miejsce w lidze a Pasti - Team siódme.
Tak więc wszystko się kończy status quo pierwsza czwórka niewiele się zmieniła (choć mistrzowie PopcorN byli w poprzednim sezonie na miejscu spadkowym) Fani W, Avant, Starsy świadczą dalej o sile ligi. Z bardzo dobrych stron pokazali się Pasti - Team, FL-ki oraz Drużyna Wu. Mało szczęścia w meczach mieli Geodezyjni w meczach "na styku". Inne drużyny z różnym powodzeniem wystartowały w lidze. Należy również zauważyć odmłodzenia w drużynach GIGAinternet, Starsy czy TT Team. Ci młodzi chłopcy już niedługo będą świadczyć o sile ligi.
Zakończenie sezonu na pewno do 15 marca prawdopodobnie 8 marca o 20.00 na skalskiej hali.