Menu

Co w 2 kolejce?

Jesteśmy troszeczkę mądrzejsi po pierwszej kolejce, rozegranej w ubiegłym tygodniu. Ale jeszcze na pewno nie wszystko wiemy o drużynach.

   W sobotę rozpoczną grę zawodnicy grupy II meczem Terry Geodezji z TT Teamem. Obydwie drużyny zgubiły punkty w poprzedniej kolejce ale po walce. Kto w tym meczu będzie lepszy? Terra Geodezja znana ze swojej waleczności aby punktować musi jednak poprawić swoją skuteczność. Tetetki zaś muszą kontrolować grę i próbować strzelać bramki z szybkiego ataku.

   W spotkaniu Huraganu z Olimpią na pewno nie zabraknie ciekawych zagrań. Huragan w tak młodym składzie może nadziewać się na kontry doświadczonej Olimpii. Olimpia zaś w takim składzie w jakim grała z Gigantycznymi nie powinna tracić punktów. Przecież nie zapomina się gry w piłkę, jak nie zapomina się pływania czy jazdy na rowerze. Więcej taktyki i można myśleć o punktach.

  Spotkanie pomiędzy KS Asfalt a Orange Teamem rośnie po kompletach punktów w poprzedniej kolejce obydwóch drużyn do miana meczu kolejki w grupie II. Roadmeni aż za łatwo wygrali z FCB i oby ten wynik nie zmylił Asfaltowych. Gdyż dyspozycja Marcina Grzywnowicza w poprzedniej kolejce była tak wysoka, że sam mógłby wygrać nie jeden mecz. Ale Oranżadowi to drużyna od dawna grająca w czubie II grupy, więc na brak emocji w tym meczu  narzekać nie będziemy mogli.

   GIGAinternet w poprzedniej kolejce pokazała, iż gra coraz lepiej i chyba jest faworytem meczu z PKS-em. Jednak PKS w pierwszym meczu grał w niepełnym składzie i gdy w sobotę pojawią się w komplecie to zapewne nie łatwo oddadzą punkty Gigantycznym. Mecz pokaże z jakimi zamiarami Gigantyczni staną do walki w tym sezonie. Atrakcją meczu zapewne będą obrony bramkarskie, na co czekamy.

   Ostatnim spotkaniem w grupie II będzie konfrontacja liderujących FL-ek z byłym pierwszoligowcem FC Barceliną. Jeśli FL-ki pokażą taką skuteczność jak w pierwszym spotkaniu to może być różnie, ale FC Barcelina to doświadczony zespół posiadający fajnych zawodników i zapewne będą chłopaki chcieli się liczyć w tym sezonie, czego im bardzo życzę. Będzie, będzie zabawa...

 

   Po przerwie na parkiet wejdą zawodnicy elity. W pierwszym meczu czeka nas chyba wiele atrakcji gdyż mistrzowie z poprzedniego sezonu Antrans bis zagrają ze srebrnymi medalistami ubiegłorocznych zmagań Złotym Orłem. Antrans bis osłabiony brakiem B. Grabowskiego (czerwona kartka) pomimo wszystko jest chyba faworytem spotkania, ale Złoty Orzeł trochę podrażniony końcówką sezonu ubiegłego na pewno liczy na dobry występ i urwanie punktów liderowi.

  W drugim spotkaniu zagrają Starsy z Seniorami Serie C. Obydwie drużyny po walce oddały punkty w pierwszej kolejce i tak naprawdę mecz będzie z typu meczy o 6 punktów. Starsy miały kilka bardzo dobrych okazji w meczu z Wielmożą jednak skuteczność jak i brak szczęścia nie pozwoliła na punkty w tym spotkaniu. Seniorzy Serie C jako beniaminek również powalczyli ze Złotymi. Kto więc posmakuje w sobotę pierwszych  punktów?

  Po trzy punkty w niełatwych meczach mają na swych kontach drużyny z kolejnej pary czyli Wielmoża i Blancos LKS Maszycanka. Dużo łatwiej punkty przyszły Blancosom w meczu z Aferą. Jednak poświęcenie i walka jaką dali Wielmożanie w meczu ze Starsami może spokojnie procentować na sobotni mecz. Motywacji zapewne ani jednym ani drugim nie zabraknie.

  Ciekawym meczem będzie spotkanie Young Boysów z Suwarą Team One Brzozówka. Boysi to beniaminek, który odprawił Fanów po wyrównanej grze ale trzema bramkami. Zaś Suwara zbyt łatwo oddała punkty Antransowi bis (z racji chociażby III miejsca w ubiegłorocznych rozgrywkach). Na co możemy więc liczyć w sobotę? Na pewno na atrakcyjne akcje z obydwóch stron, ale również na taktykę doświadczenia z jednej i drugiej strony.

  Ostatni mecz to derby pomiędzy Aferą a Askarem Fanami W. Drużyny zaprzyjaźnione, więc w meczu zapewne dużo będzie finezji jak i indywidualnych akcji z obydwóch stron. Mam również nadzieję, iż nie zabiorą się gracze drużyn za sędziowanie a kunszt jaki posiadają będzie dla nas chwilą obejrzenia futsalu z wielkiej litery. Obydwie drużyny liczą na punkty w tym meczu. Komu one?

Zapraszam w imieniu Zarządu na sobotnią kolejkę jak i na niedzielny II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej Skrzatów i Żaczków. Zapraszam.

Login to post comments
back to top