Menu

Ostatnia kolejka ligi sezonu 2016.

W niedzielę 18 grudnia od godziny 15.00 rozpoczęliśmy grę w ramach ostatniej XVIII kolejki naszej ligi. Wydawałoby się, iż z racji tego że "karty już zostały rozdane" kolejka będzie spokojna a wręcz nawet nudna ale tak nie było. Obejrzeliśmy wiele ciekawych widowisk sportowych, wiele pięknych goli i parad bramkarzy oraz efektownych akcji.

Ale zacznijmy od pierwszego spotkania w którym FL-ki musiały zwyciężyć aby zagwarantować sobie uczestnictwo w barażach. Przeciwnikami ich była drużyna PKS-u Skała. Wydawało się, iż nie będzie kłopotu a tu prawie dziesięć minut i nic a później to PKS-y strzelają bramkę i zrobiło się "ciepło" FL-kom. Jednak do przerwy FL-ki zdobyły prowadzenie, którego do końca nie oddały i wygrały 13-4. Te trzy punkty dały FL-kom awans do baraży. Brawa dla tej niedocenianej drużyny.

W drugim spotkaniu Husaria również musiała wygrać aby próbować bronić się przed degradacją do III ligi. Chłopaki wygrywają z Tetetkami ale po ciężkiej walce. Do przerwy 2-2 i jak to u Tetetek bywa, początek drugiej połowy odbiera im myślenie o punktach. W trzy minuty, trzy bramki i Husarze odskakują na 5-2. Kolejne minuty nie przynoszą radykalnego zwrotu akcji i mecz kończy się wynikiem 7-4. Tylko czy to wystarczy Husarii  na utrzymanie II ligi? Bohaterami tego spotkania są Mateuszowie: Maj i Cieślik, strzelcy hat-tricków dla swoich drużyn.

W spotkaniu Terra Geodezji z Orange Teamem. Oranżadowi grali właściwie o "pietruszkę" ale nie chcieli oddać za darmo punktów, więc zmotywowani zagrali w swoim stylu, otwarcie i o wygraną. Ból w tym, iż do obrony Terry powrócił T. Zając a u Oranżadowych zabrakło filara obrony K. Pysza. Mecz nerwowy, do przerwy 2-0 dla Geodezji, a końcowy 5-2. Dało to Terra Geodezji spokojny byt w grupie II.

Kolejny pojedynek to spotkanie GIGAinternetu z Olimpią. Gigantyczni w krajowym składzie i grający już o "pietruszkę". Olimpia przegrywając to spotkanie mogła jeszcze "polecieć" do ligi III. Od samego początku widoczna przewaga taktyczna po stronie Olimpii, co przełożyło się na wynik spotkania. 10-2 wygrywają Olimpijczycy i zapewniają sobie byt w lidze II.

Ostatni mecz sezonu w grupie II to konfrontacja K.S. Asfaltu z FC Barceliną. Mecz był pokazem zawirowań formy Roadmenów z tego sezonu. Chwilami grali koncertowo, ale jeden przestój mógł ich drogo kosztować. Szybkie 3-0 tak uśpiło Roadmenów, że zawsze groźna FC Barcelina strzeliła do przerwy im cztery bramki i wygrała "połówkę" 4-3. Głośno na ławce Asfaltu w przerwie. To poskutkowało, gdyż w drugiej połowie już tylko Roadmeni strzelają bramki, strzelili ich 10 nie tracąc żadnej. 13-4 wygrywa K.S. Asfalt i czeka na baraże.

Pierwszy mecz w elicie nie odbył się. Antrans Bis poddał mecz walkowerem Suwarze Team One Brzozówka.

Kolejne spotkanie to pojedynek Starsów z Wielmożą. W pierwszym meczu tych drużyn wygrała Wielmoża 3-1 i Starsy bardzo chciały wziąć rewanż za tą porażkę. Wiele zaangażowania w grę jednych i drugich dało efekt bramkowy 3-1 dla Starsów do przerwy. Bardzo dobra gra młodzieży Starsów w końcowym rozrachunku zaowocowała zwycięstwem 9-3. Starsy wicemistrzami ligi a Wielmoża będzie musiała sobie radzić w barażach.

Spotkanie Afery z Blancos LKS Maszycanka miało pokazać kto jest wyżej w tabeli ligi. Dla Afery to przygotowania do baraży a dla Blancos taki sobie sparing. Drużyny pokazały ofensywny styl gry a wynik do przerwy 7-3 dla Blancos był jak najbardziej sprawiedliwy. Po przerwie dalsza kanonada strzelecka trwa. Mecz kończy się zwycięstwem Blancos 12-8.

W ostatnim meczu sezonu Złoty Orzeł podejmował Seniorów Serie C. Złoci ten mecz wygrywają ale po walce. Do przerwy 3-1  a na koniec meczu 5-2. Złoci pomimo przegranej pierwszej części sezonu (wiosny) potrafili się pozbierać i obronić elitę dla tego zasłużonego klubu. A Seniorzy jak napisałem w zapowiedziach spadają do grupy II po rocznym pobycie w niej. Mamy nadzieję, iż banicja Seniorów w grupie II potrwa tylko pół roku, czego im życzymy.

Na podsumowanie całego sezonu zapewne przyjdzie czas (święta).

Gdyż wiemy, iż 7 stycznia odbędzie się turniej barażowy oraz rozdanie nagród za sezon 2016 na który serdecznie zapraszamy.