Menu

4 kolejka 2017 zima - Półmetek za nami

Po raz czwarty spotkaliśmy się na hali w Skale by przyglądnąć się zmaganiom drużyn MLF. Zaczęliśmy od Grupy III

FC Albatros vs Gamat Moto - Grupa III wciąż nas zaskakuje i utwierdza w tym, że podział bym dobrym posunięciem. Mecz pełen walki, każda ze stron była skupiona na ataku.
Nie da się określić która drużyna przeważała a sam wynik do przerwy, 5:5, i końcowy, 8:8, mówi wszystko. Mecz prowadzony w trybie "oko za oko". Ponownie bardzo aktywny był Konrad Pawlik wśród zawodników FC Albatros a po stronie Gamat Moto kilku zawodników zaliczyło trafienie do siatki. Obydwie drużyny w grze o lepszą pozycję w Play Off.

Drużyna Wu vs PKS Skała - mecz drużyn bez punktów, szansa na kontakt z resztą stawki. Mecz prowadzony pod dyktando Drużyny Wu która do przerwy prowadziła 3:0. W drugiej połowie zawodnicy PKS zabrali się do pracy co dało jedynie 2:2 i czerwoną kartkę w jej trakcie co w efekcie dało Drużynie Wu pewne 3 punkty z PKSem. Hattrickiem popisał się Karol Bąk który kiedyś był podporą drużyny Wielmoży. Po stronie PKS były zawodnik Asfaltu, Andrzej Mularczyk, zaliczył swoje debiutanckie trafienie w nowej ekipie.

Przejdźmy do Grupy I:

Suwara Team One Brzozówka vs Wielmoża - mecz pełen napięcia i niepotrzebnych dyskusji. W efekcie pięć żółtych i czerwona kartka to co głównie można pamiętać z tego meczu. Z czysto sportowego punktu widzenia Suwara kontrolowała grę skutecznie broniąc się od kontr Wielmoży. Do przerwy 4-2 a na koniec 6-4 dla Suwary Team One której zawodnicy konsekwentnie wykorzystywali swoje szanse pod bramką Kacpra Seweryna. Suwara Team One teraz patrzy w górę tabeli.

Askar Fani W. vs Złoty Orzeł - mecz prowadzony w szybkim tempie, pełen szybkich akcji i ładnych bramek. Ponownie w składzie Fanów brylował Dawid Duda który ustrzelił hattrick. Po stronie Złotego Orła coś nie grało z tyłu, Darek Zębala dwoił się i troił jednak Fani karcili Złotych za każdy ich błąd w obronie. Fani pewnie prowadzili mecz i wygrali 6:3. Złoty Orzeł być może potrzebuje partnera dla Arka Kardasa w postaci Kamila Kwaśnego by uciec przed widmem spadku. Czy Fani zdołają wrócić na fotel mistrza po latach?

Blancos LKS Maszycanka vs Orange Team - zawody mocno rozpoczęli zawodnicy Blancos nie dając zbytnio pograć Orange Team'owi który wciąż nie zapunktował w pierwszej lidze. Do przerwy 2-1 dla Blancos dzięki ich płynnej grze. Po przerwie Orange Team zmobilizowany wychodzi na prowadzenie po dwóch golach Patryka Będkowskiego. Zapowiadało się na walkę do ostatnich sekund jednak dało to sygnał Blancos by wrócić do gry sprzed przerwy. Kilka rajdów Damiana Bubaka z prawej strony dostarczyły bramki Blancos dając spokojną przewagę nad Pomarańczowymi. Ostatnie minuty trochę poluźniły szyki obronne Blancosów co pozwoliło Orange Team'owi na podgonienie wynik jednak brakło czasu i sił, Blancos wygrali 8-6. Mówiąc o siłach, skład Orange nie jest aż tak obszerny jak miało to miejsce w Grupie II. Może zmiana w tej strefie da punkty i szansę na pozostanie w Grupie I?

Starsy vs Antrans Bis - to miał być szlagier jednak zawodnicy Antransu Bis oddali ten mecz walkowerem. Szkoda, można było odczuć niedosyt na trybunach. W konsekwencji Starsy są liderem Grupy I a Antrans Bis zsunął się na środek tabeli. Czyżby zmiana na tronie?

Po zmaganiach Grupy I przyszedł czas na Grupę II:

FL vs FC Barcelina - FC Barcelina ponownie zawiodła dryżyny jak i Zarząd MLF nie stawiając się na naszej hali. Niestety nie było ich stać na telefon lub sms by nas poinformować. Dla FL był to mecz o życie by pozostać w grze o awans o którym pewnie marzyli od początku sezonu mając w głowie poprzedni, udany sezon. 3 punkty bez walki dla FL. Barcelina przybliżyła się do spadku do Grupy III.

Terra Geodezja vs Husaria - Husaria pojawiła się w tym spotkaniu w 6cio osobowym składzie co rzadko jest u nich spotykane. Brak dwóch głównych strzelb Husarii, Knapik i Cieślik, było widoczne po stronie Husarii. Wykorzystała to Terra która grała w optymalnym składzie prowadząc spokojną, zespołową grę pod dyktando Krystiana Krzystanka i Łukasza Siudego, pokonała Husarzy 7:4. Trzy punkty wędrują do zawodników z Woli Kalinowskiej którzy przybliżają się do walki o miejsca premiowane awansem. Husaria pogorszyła swoją sytuację ale są jeszcze trzy mecze i przy pełnej mobilizacji stać Husarię nawet na 9 punktów.
GIGAinternet vs Seniorzy z Serie C. - przed kolejką mogliśmy się spodziewać bardzo wyrównanego spotkania. Trudno było wskazać faworyta jednak na parkiecie so Seniorzy pokazali wyższość. Pierwsza połowa wskazywałaby, że będzie się działo. Tylko 1:2 dla Seniorów, Gigantyczni w przerwie motywowali się nawzajem - była szansa na zmianę oblicza tego spotkania. Druga połowa była koncertem gry Seniorów, współpraca Bartłomiej Mirek-Krzysztof Pogan w sumie dała 8 bramek a końcowy wynik 3-10 był efektem bardzo składnych kontr i akcji Seniorów na które Giga nie była w stanie odpowiedzieć, czegoś zabrakło w ich grze która nie była aż tak zła. Seniorzy wskoczyli na pierwsze miejsce a GIGAinternet zapewne zrobi wszystko w derbach z FL by zachować dystans do strefy awansu.

KS Asfalt vs Team TT - ostatni mecz kolejki ale za to jaki! Trybuny już pustawe, dwa walkowery, godzina 22.00 a tu jakbyśmy wrócili do pierwszego meczu. KS Asfalt bez nominalnego bramkarza, zastąpił go Mateusz Piotrowski. Team TT w pełnym składzie ze swoim niestrudzonym trenerem Janem Gajewskim (pozdrawiamy serdecznie). Pierwsza połowa pod dyktando TT, KS Asfalt tracił piłkę po błędach w obronie jednak nie blokowało ich to od strzelania bramek z dobrze wyprowadzonych kontr. Do przerwy 3-4 dla Teamu TT. Druga połowa to podkręcenie tempa z jednej jak i drugiej strony. W składzie TT Józef Molik strzelał z każdej pozycji w ty popisując się pięknym wolejem bezpośrednio po wrzutce z rzutu rożnego. 5:4 dla TT i zapowiadało się na skuteczną obronę wyniku jednak każdy punkt się liczy i KS Asfalt na dwie minuty przed końcem doprowadza do stanu 5:5 i notuje swój drugi remis w tym sezonie pozostając blisko strefy awansu a Team TT w nowym składzie wygląda na pretendenta do awansu. W trakcie meczu kontuzji doznał Karol Wilk. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Zapraszamy na następną kolejkę która odbędzie się 25.02, będzie to ostatnia kolejka Grupy III która wyłoni pary play off (do dwóch wygranych, 1vs4 miejsce, 2vs3 miejsce)