Menu

A już przed nami VI przedostatnia kolejka naszej ligi.

  W sobotę 4 marca odbędzie się VI kolejka (przedostatnia) naszej MLF-owskiej ligi. Mecze zapewne będą bardzo atrakcyjne a to przez to, iż rozpoczną się play-offy o II ligę, a to że rozegramy bardzo ważne mecze w II lidze gdzie jeszcze kilka drużyn bije się o miejsce awansujące je do elity, no i zapewne taki mały "rodzynek" mecz może i o mistrzostwo ligi. No to jak mówił M. Borek w sobotę "siadamy, zapinamy pasy i lecimy".

Rozpoczynamy od meczów w elicie.

Jako pierwsi na parkiecie zameldują się drużyny Blancos LKS Maszycanka oraz Wielmoża. Obydwie drużyny w stanie posiadania mają po sześć punktów, tak że to spotkanie może zadecydować, która drużyna spadnie do ligi II. W poprzedniej kolejce drużyny zaprezentowały się z dobrej piłkarsko strony. I choć Białym powiodło się granie w osłabieniu i dało im zwycięstwo oraz trzy jakże ważne punkty, Wielmoża do przerwy pokazała nam grę taktyczną opartą na obronie i świetnych kontrach. Jeśli uczestnicy tego meczu nie zwolnią tempa z ostatniej kolejki to będzie to bardzo dobry mecz, zapewniający nam i emocje i utrzymanie nas w napięciu do ostatniej syreny.

W meczu Starsów z Askarem Fanami W dojdzie do konfrontacji lidera i wicelidera ligi. Mających po 12 punktów i realnie myślących o zdobyciu mistrzostwa ligi. Do tej pory drużyny prezentowały się bardzo dobrze, a porażki (po jednaj) zrzucić można na chwilę słabości, ewentualnie na lepszą danego dnia postawę przeciwników. Ale w sobotę nikt nie będzie pamiętał o rozegranych już meczach, wszystko skupi się na tym jednym jedynym meczu. A że drużyny grać potrafią liczymy na super widowisko. Wynik jest naprawdę sprawą otwartą.

W meczu Antransu Bis z Suwarą Team One Brzozówka stawką meczu będzie miejsce na pudle. Drużyna wygrywająca to spotkanie prawie na pewno znajdzie się na "pudle" ale nie wiadomo na którym miejscu. Mocno podrażniona ostatnią porażką Suwara będzie chciała wygrać, aby przedłużyć swoje szanse (matematyczne) nawet na mistrzostwo. Antrans Bis, mistrzowie ubiegłych lat w tym sezonie trochę spuścili z tonu i nawet wygrana nie pozwoli im na obronę mistrzostwa. ale wicemistrzami mogą jeszcze zostać. Jak widać stawka spotkania niebagatelna, więc liczymy na kolejne ciekawe spotkanie.

W ostatnim meczu grupy I Orange Team (beniaminek) podejmie próbę zdobycia pierwszych punktów w lidze, a co za tym idzie możliwość utrzymania statusu pierwszoligowca. Tyle, że Złoty Orzeł również chce oddalić widmo spadku i zapewne będzie chciał to spotkanie wygrać. W poprzedniej kolejce obydwie drużyny zagrały dobre spotkania, Złoci inkasując trzy punkty a Oranżadowi pomimo braku punktów "postawili" się mocno mistrzom. Czyżby chłopaki M. Grzywnowicza wreszcie z satysfakcją zejdą z parkietu? Pomimo wszystko jednak Orły będą faworytem tego meczu.

A teraz czas na play-offy o II ligę. Po rozegraniu wszystkich spotkań w III lidze powstały pary walczące do dwóch wygranych meczy o awans.

Jako pierwsze na parkiecie zameldują się drużyny, które zajęły II i III miejsce w grupie czyli Gamat-Moto oraz FC Albatros. Mecz grupowy pokazał, iż obydwie drużyny stawiają na ofensywę, gdyż remis 8-8 musi to potwierdzać. W tym spotkaniu nie ma jakiegoś pewnego faworyta. Zatem kto wygra pierwszy mecz będzie już prawie jedną nogą w grupie II. Stan posiadania drużyn jest na obecną chwilę porównywalny. Czy drużyny będą jakoś kalkulować taktyką w tym spotkaniu, czy staną na przeciwko siebie jak dwaj bokserzy i będą wymieniać ciosy (patrz bramki) aż do zwycięstwa? Warto ten  mecz obejrzeć.

Druga para play-offów to drużyny PopcorNu oraz Drużyny Wu. W ostatniej kolejce stanęli na przeciwko siebie i była widoczna różnica na samym początku meczu na stronę PopcorNu. Im dalej w mecz ta różnica się zacierała, tylko nie wiadomo czy PopcorN zwolnił, czy też Drużyna Wu zaczęła grać coraz lepiej. Play-offy rządzą się innymi prawami i co przyniesie nam sobotni mecz zobaczymy. Faworytem zapewne jest PopcorN, ale to jest futsal a tu może zdarzyć się wszystko.

Przypominam drużynom, iż kartki z sezonu grupowego cały czas są utrzymywane w mocy. No to powodzenia.

Gdy na parkiecie zameldują się drugoligowcy, znów powinno się zrobić ciekawie. W pierwszym meczu FL-ki podejmować będą Seniorów Serie C. Stan posiadania punktowego mówi, iż FL-ki zagrają o pewność utrzymania się w II lidze zaś Seniorzy dalej są w stanie awansować do elity. Mecz będzie zapewne ciekawym widowiskiem gdyż Seniorzy grają bardzo ofensywnie, na co poczekają FL-ki i będą chciały skontrować. Kto kogo przechytrzy w tym spotkaniu zdobędzie nagrodę w postaci trzech punktów.

Liderujący KS Asfalt podejmować będzie Terra Geodezję i nie ma stuprocentowego faworyta w tym spotkaniu. Pomimo układu tabeli Roadmeni będą starali się wygrać, gdyż zwycięstwo da im prawie pewny awans do elity, prawie. Geodezyjni zaś wygrywając ten mecz również nie tracą szans na awans. Tak więc czy młodość Roadmenów znów nie da się pokonać? Czy też Terra nie zgubi punktów jak w ostatnim meczu? Jest jeszcze jeden wariant zakończenia meczu, remis. Podział punktów w tym spotkaniu może być zarówno dla jednych jak i drugich pożegnaniem się z myślami o awansie.

Kolejny mecz i kolejne emocje. Na dzień dzisiejszy drużyny posiadające po 10 punktów czyli GIGAinternet i TT Team realnie myślą mocno zaistnieć w tym sezonie. Obydwie grają równo co przekłada się na tak dużą ilość punktów i możliwość awansu do elity. Czy to spotkanie może dla jednych lub drugich być przepustką do elity. Tak, najprawdopodobniej tak. Obydwie drużyny bardzo chciałyby wygrać ten mecz a jeśli chcą to emocje będą gwarantowane. I my na nie liczymy, choć o wyniku może decydować również dobrze przyjęta taktyka.

Ostatnie spotkanie pomiędzy FC Barceliną a Husarią może zadecydować kto w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Z racji tak mocnego wyzwania ekipy zagrają o zwycięstwo w tym meczu. Wygrana Barceliny pozwala przedłużyć nadzieję do ostatniej kolejki, natomiast Husarze wygrywając (przy przegranej FL-ek) uciekną ze strefy spadkowej. Panowie jest o co grać. Trzeba tylko pokazać się z dobrej strony piłkarskiej a wynik przyjdzie sam.

Tak więc bardzo zapraszamy na VI kolejkę MLF-u w Skale w najbliższą sobotę. Bądźcie z nami.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę