Menu

Sezon Zima 2017 za nami.

W sobotę 11 marca spotkaliśmy się po raz ostatni w sezonie Zima 2017 rozgrywając 7 kolejkę tych rozgrywek.

Rozpoczęliśmy od mocnego wydarzenia (tak myśleliśmy) czyli meczu Seniorów Serie C z KS Asfaltem. Stawką meczu był awans do elity. Obydwie drużyny chciały pokazać, iż stać je na tenże awans. Jednak tego dnia wychodziło to tylko Seniorom. Do przerwy 4-0 po mądrej grze Seniorów, wykorzystującej pozycyjny atak Roadmenów i kontrując ich bardzo skutecznie. Do przerwy 4-0 dla Seniorów i choć w drugiej połowie Roadmeni bardzo starali się strzelić choćby bramkę trafiali na "mur" w postaci P. Głąba bramkarza Seniorów, który tego dnia był nie do pokonania. 10-0 i elita ponownie dla Seniorów Serie C - Witamy.

W drugim meczu zagrali FL-ki z "elitarnym" już TT Teamem. Wydawać by się mogło, iż Tetetki są faworytem tego spotkania. Jednak cel jaki przed meczem postawiły sobie FL-ki był jeden, uchronić drużynę przed spadkiem a jedynym scenariuszem jaki do tego zmierzał była wygrana nad TT Teamem. Od samego początku widoczne było zaangażowanie w grę drużyny P. Pęgla. Ambicja, walka i chęć zwycięstwa przerodziła się na 2-1 do przerwy i 6-2 na koniec meczu. Obserwujący to spotkanie sponsor FL-ek był bardzo zadowolony z postawy drużyny, może trzeba bezpośredniego Oka sponsora aby drużyna grała? Tetetkom nie wychodziło i widoczny był brak kadrowy drużyny (kartki). Po spotkaniu zadowolenie widoczne na twarzach jednych i drugich, gdyż cele na ten sezon przez obydwie drużyny zostały zrealizowane.

W spotkaniu Terra Geodezji z FC Barceloną po poprzednich dwóch meczach wiadomo było wszystko. Jednak drużyny pokazały chart ducha i pełnię swoich umiejętności w tym spotkaniu. Mecz wygrywają Geodezyjni i ponownie nie wiele zabrakło do awansu. FC Barcelina pomimo wielkiego zaangażowania w tym sezonie niestety zajęła miejsce, które nie daje utrzymania w lidze II. Spadek do III ligi sympatycznych chłopaków z Celin będzie widmem rozbicia drużyny, czy też motywacją do szybkiego powrotu do ligi II w następnym sezonie? Terra Geodezja grająca z nami w lidze kilka lat przypomina mi Orange Team, który kilkukrotnie dobijał się do elity i swój cel wreszcie zrealizował, czego życzę w przyszłym sezonie.

Ostatnie spotkanie w grupie II to konfrontacja GIGAinternetu z Husarią. Po meczu FL-ek jasne było, iż Husaria nawet przy zwycięstwie nie obroni statusu drugoligowca. Gigantyczni tego dnia zagrali solidnie, spokojnie i dość efektywnie i choć do przerwy widniał wynik remisowy 2-2 to w drugiej połowie Gigantyczni zagrali bardziej skutecznie (Mazur 6 bramek), zgarnęli trzy punkty i pokazali, że w następnym sezonie będą znów "mocarnymi" drugiej ligi. A sympatyczna drużyna Husarii spada w tym sezonie do III ligi, jednak potencjał tych młodych chłopaków podparty dwoma, trzema doświadczonymi zawodnikami pozwoli po krótkim pobycie w III lidze na powrót do ligi II.

Przed nami druga kolejka play-offów o II ligę. W pierwszym spotkaniu PopcorN pokonuje Drużynę Wu 10-3 i wygrywa play-offy 2-0 jednocześnie awansując do II ligi. W drugim spotkaniu po bardzo zaciętej grze młodość z FC Albatros wygrywa z Gamat-Moto 5-2 a że jest to drugie ich zwycięstwo w play-offach to daje im awans do ligi II  Za walkę w play-offach dziękujemy wszystkim drużynom. Zwycięzcom gratulujemy awansu a przegranym takiego w przyszłym sezonie życzymy.

W elicie do ostatniej kolejki bardzo ciekawa sytuacja przed ostatnią kolejką. Wiedzieliśmy tylko, że Oranżadowi wracają po sezonowej przygodzie do grupy II. Nie znaliśmy ani mistrza (choć najbliżej tego byli Fani W.) a kolejność miejsc w tabeli mogła być znana dopiero po zakończeniu kolejki.

W pierwszym spotkaniu o bycie w elicie zagrała Wielmoża a Starsy o wicemistrzostwo. Mecz jak na powagę sytuacji bardzo spokojny. Obydwie drużyny wyczekiwały na przeciwnika, czego efektem było 0-0 do przerwy. Chociaż sytuacje pojawiły się z jednej i drugiej strony, bramkarze pokazali swój bardzo dobry kunszt. Po przerwie skuteczniejszą drużyną i chyba w tym meczu bardzie poukładaną byli Starsy i to oni wygrali całe spotkanie 4-1, zapewniając sobie  tytuł wicemistrza (po raz kolejny) ligi, a Wielmoża no cóż pozostała na miejscu spadkowym do ligi II.

Drużyna Blancos LKS Maszycanka zdobyła bardzo ważne dla nich punkty walkowerem nad Antransem Bis (trzeci walkower drużyny, co mówi na to regulamin?).

Mecz pomiędzy Askarem Fanami W, którym do mistrzostwa brakowało nawet remisu w spotkaniu z Orange Teamem, które swoją przygodę z elitą na pewno będą pamiętać z dwóch stron. Nauki gry taktycznej oraz tego, iż z każdym meczem szło im lepiej ale nie przełożyło się to na zdobycze punktowe. Już kolejny raz "starzy elitarni" podeszli do meczu z Oranżadowymi na zbyt wielkim luzie, co zaowocowało prowadzeniem Orange Teamu 2-0. Wtedy Fani W zabrali się do odrabiania strat, co zaowocowało 6-2 do przerwy dla Fanów W. Po przerwie powrót do "luzu" Fanów W i fajna dla oka gra Oranżadowych zmniejsza wysokość ich porażki do wyniku 7-5. Zwycięstwo Fanów dało im 4 tytuł Mistrzów MLF w Skale po kilkuletniej przerwie. Gratulacje.

A ostatnie spotkanie zadecydowało o miejscach 3-6. Pojedynek Suwary Team One Brzozówka ze Złotym Orłem był spotkaniem bardzo ciekawym i raczej ze scenariuszem z rodzaju dziwnych. Pełny skład Suwary i zapewne chęć bycia na pudle w tym sezonie, miała się nijak do wyniku spotkania. Grający w szóstkę Złoci po raz kolejny pokazali, iż nie zawsze mocny skład jest gwarantem zwycięstwa meczu. Gra "kleiła" się Złotym natomiast Suwara pomimo swoich chęci w tym dniu nie "zrobiła sztycha". Złoci wygrali tą konfrontację 11-3 (osiem bramek M. Wichra). Zwycięstwo to dało Złotym miejsce na podium w tym sezonie co na początku nie było nawet w myślach tejże drużyny jak i loży ich dopingującej.

Mecze ciekawe. Rozdanie nagród i indywidualnych zwycięstw za nami.  Czekamy Na LP MLF w Skale oraz jesienne rozgrywki 2017. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów na zielonej trawce w trakcie rozgrywek ligowych.

Ostatnio zmienianypiątek, 17 marzec 2017 08:13