Menu

IX kolejka z "puszką w tle".

Na początek relacja ze zbiórki "do puszki" na akcję SKAŁA DLA WISŁY. Po przeliczeniu komisyjnym, zebraliśmy 588.00 złotych. Pieniążki jako MLF w Skale zostaną w poniedziałek przekazane na konto naszej akcji.
Dzięki wielkie PANIE i PANOWIE za pomoc. Przed nami ostatni tydzień akcji, czekamy na kolejne wpłaty a darczyńców oraz stan konta podamy w poniedziałek około 15.00. "Mocarze" darczyńcy jeszcze do nas dołączą.

A kolejka rozpoczęła się od "górnego C" meczem Starsów z liderującym PopcorNem. Zapowiadało się widowisko i było. Faworytem meczu była drużyna PopcorNu, jednak jak napisałem w zapowiedzi Starsy nie pomogą PopcorNowi w łatwym zdobyciu trzech punktów. Sami tez planują powalczyć o pudło. PopcorN chyba w najsilniejszym składzie (a, bez Szymka Sz - trzymaj się Szymek). Zaczęło się według planu 2-0 dla liderów i gdy wydawało się, że PopcorN ma mecz pod kontrolą, mozolne akcje Starsów doprowadziły do remisu na przerwę 2-2. Druga połowa zaczęła się również od strzelania bramki przez PopcorN, ale im dalej w mecz to Starsy próbowali się odgryzać, co doprowadziło do ich prowadzenia 4-3. PopcorN mocno przycisnął w końcówce doprowadzając do remisu. Akcję meczową miał Kamil J. ale spudłował w ostatnich sekundach meczu. Pomimo kilku mocniejszych spięć w meczu, spotkanie z małą ilością fauli.  Takie mecze chcielibyśmy częściej oglądać w trakcie rozgrywek.

Drugi mecz nie odbył się gdyż ekipa Montera, FL nie zebrała się i oddała punkty walkowerem Terra Geodezji. Nie rozumiem tylko jak mając na liście 20 zawodników nie można zebrać 5-6 graczy i uszanować rywala?

Trzecie spotkanie to pojedynek PKS-u z TT Teamem. Mecz dla jednych i drugich bardzo ważny. Liczyliśmy na widowisko a tu Tetetki szybko odjechały na 3-0 do przerwy a w drugiej połowie na 7-1 i ... stanęły. Dzielnie walczący PKS, osłabiony brakiem bramkarza (czerwień) spróbował i nawet doprowadził do wyniku 7-5. Jednak bramkę ustalającą wynik meczu zdobył T. Romańczyk i trzy punkty przy wyniku 8-5 znalazły się na koncie TT Teamu. Nadmienić warto również o pierwszym trafieniu w lidze Sz. Szwajcowskiego, młodego zawodnika Tetetek.

W spotkaniu KS Asfalt z Drużyną Wu przeżyliśmy roller coaster. Mecz z nieprzewidywalnym scenariuszem. Rozpoczęło się planowo (według sytuacji w tabeli) od prowadzenia Drużyny Wu. do przerwy 3-1 a na początku drugiej połowy nawet 5-1. Nawet najzagorzalszemu kibicowi Roadmenów nie przyszło do głowy, iż w tym meczu mogą pomyśleć jeszcze o punktach. W ciągu kilku dosłownie kilku minut strzelali jak na zawołanie i wyszli na prowadzenie 7-5. Widoczne zmęczenie i załamanie w drużynie z Wielmoży, odwrócił nie kto inny jak M. Bąk, który swoimi zagraniami i bramkami dał wiarę Drużynie Wu, która strzeliła w końcówce cztery gole i wygrała mecz 9-7. Brawa dla jednych i drugich za postawę i za walkę na parkiecie.

Przedostanie spotkanie kolejki to konfrontacja Pasti - Teamu z Askarem Fanami W. Mecz rozpoczął się od planowanego prowadzenia Fanów 3-0, wtedy to Pasti strzelają bramkę, a wynik do przerwy opiewał na 5-2 dla Fanów W. W drugiej połowie pod kontrolą nowego lidera Fanów W odbywał się scenariusz meczu. Zawodnicy Pasti - Teamu w drugiej połowie chyba zbyt się otworzyli w obronie a efektem tego był końcowy wynik 13-4 dla Fanów. I chociaż Pasti - Team ostatnie mecze przegrywa, to jak na debiutanta w naszej lidze, spisują się dobrze i wnieśli do ligi taka nutkę tego, iż panowie w średnim wieku również mogą pokazać się dobrą grą. A Fani W jak napisałem wcześniej objęli prowadzenie w lidze.

Ostatnie spotkanie sobotniego wieczoru to mecz pomiędzy Orange Team a Avantem Przybysławice. Oranżadowi z jedną zmianą nie mogli sprostać Avantowi, celującemu w nawet tytuł mistrzowski. Przyczyną tego była mobilizacja Avantu po ostatniej wpadce oraz mała skuteczność Oranżadowych. Do przerwy Avant wygrywał 5-1 a cały mecz wygrał 12-5. Dominacja Avantu bezapelacyjna.  Strzelcem jednej z bramek dla Avantu jest kolejny nastolatek w lidze (choć w składzie drużyny od kilku lat) B. Dudek.

Kolejka dość ciekawa, mecze: trzy wyrównane, dwa z przewagą faworytów i jeden z małym niesmakiem (v.o.). Wisienką na torcie jednak było spotkanie PopcorNu ze Starsami. A w następnej kolejce kolejny HIT - PopcorN - Askar Fani W. I właśnie ze względu nawet na ten mecz już dzisiaj zapraszamy na XI kolejkę w sobotę 9 lutego na Halę Widowiskowo - Sportową w Skale.