Robert

VI kolejka naszej ligi

VI kolejką zakończyliśmy rok 2018 naszych rozgrywek. Kolejne dopiero w przyszłym roku. Niektórzy z uśmiechem na twarzy kończą rozgrywki inni troszeczkę z mniejszym. Jednak trzeba powiedzieć, że pomysł z grą wszystkich drużyn ze sobą nie jest nieudany.
Wczoraj mecze były i ciekawe i emocjonujące.
Zaczęliśmy spotkaniem PKS-u z Terra Geodezja. Mecz drużyn z dolnych rejonów tabeli przyniósł zwycięstwo Geodezyjnym, chociaż gdyby w pierwszej połowie większa skuteczność PeKaeSów mogłoby by różnie. Do przerwy 3-5 a na koniec meczu 7-11.
Kolejny mecz to konfrontacja Drużyny Wu z Dzikimi Wężami. Przed meczem myślałem, iż Dzikie Węże "postawią" się Drużynie Wu. Jednak "krótki" skład Dzikich pozwolił doświadczonej już Drużynie Wu na pełną dominację w tym spotkaniu. Może i w polu gra była wyrównana, jednak to ekipa Munga była bardziej skuteczna, wygrywając mecz 6-1 (3-0).
Spotkanie PopcorNu z Pasti -Teamem było meczem drużyn niepokonanych do sobotniej kolejki. Liczyliśmy na wyrównany mecz. Jednak dominacja PopcorNu bezapelacyjna, przynajmniej w pierwszej połowie 10-0. W drugiej i PopcorN zagrał bardziej zachowawczo i Pasti podjęło "rękawicę" 2-3. To PopcorN wygrywa wysoko 12-3.
Mecz Avantu Przybysławice z FL-kami również miał być bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniem (pamiętając postawę FL-ek z meczu z Fanami). Tak było do przerwy 4-3 dla Avantu. W drugiej połowie już tylko Avant grał a FL-ki stanęły. 14-4 to wynik odzwierciedlający mocy Avantu w drugiej części gry.
Spotkanie Starsów z Orange Teamem miało być kolejnym sprawdzianem młodzieży Starsów i próbą wzięcia rewanżu za porażkę w ubiegłym sezonie. Oranżadowi w najmocniejszym składzie jakoś dziwnie mało zaangażowani w mecz. 4-2 do przerwy a w drugiej połowie już pełna przewaga Stasrów daje im trzy punkty i wygraną 12-4.
W spotkaniu Askaru Fanów W z GIGAinternetem doświadczeni zawodnicy Fanów wypunktowali Gigantycznych grających w bardzo odmłodzonym składzie 13-1. Mecz doświadczenia z młodością pokazał, iż nie da się grać tylko do przodu a tak zagrali Gigantyczni. Trzeba również pamiętać, iż Fani to mistrzowie wyprowadzania kontr. Tak właśnie przebiegał scenariusz meczu a wysoka wygrana Fanów była jak najbardziej zasłużona.
W ostatnim meczu kolejki TT Team grał z KS Asfalt. I znowu wyższość taktyki nad młodzieńczą szarżą w przód. Spokojnie czekające na ataki Tetetki wyprowadziły kilka kontr co dało im prowadzenie 2-1 do przerwy. W drugiej połowie bardzo ambitnie walczący Roadmeni do prowadzili do remisu 3-3. Chcąc jednak wygrać spotkanie otwarli się a na to czekały Tetetki zadając cztery zabójcze kontry i zgarniając trzy punkty, wygrywając mecz 7-4. Hat-trick T. Romańczyka.
Jak już pisałem widzimy się w przyszłym roku w VII kolejce naszej ligi.

IV kolejka analiza

W ubiegły weekend rozegraliśmy IV i V kolejkę obecnego sezonu. Dzisiaj o kolejce czwartej.
Rozpoczęliśmy spotkaniem Avantu Przybysławice z Drużyną Wu. Mecz do przerwy dość wyrównany 3-2. Druga połowa to już dominacja faworyzowanych Avantów. Wynik końcowy 8-2.
Spotkanie PKS - u z Orange Teamem miało podobny przebieg jak poprzednie. Bardzo dużo akcji, mało sytuacji no i jeszcze bramkarze w rolach głównych 0-1 do przerwy. Druga połowa dla Oranżadowych i to oni zgarniają komplet punktów, wygrywając 6-2.
Kolejny scenariusz przybliżony do opisywanych meczów powyżej. Askar Fani W podejmując Dzikie Węże do przerwy nie mógł sobie poradzić z mobilnością Węży 3-2. W drugiej połowie to już Fani rozdawali karty w tej grze a 8-2 to wynik jak najbardziej sprawiedliwy.
W meczu PopcorNu z KS Asfaltem widoczna zespołowa gra gospodarzy i indywidualne akcje Roadmenów. 7-2 do przerwy pokazało kto ma więcej do powiedzenia w tym spotkaniu. Druga połowa również pod dyktando PopcorNu 13-4 to końcowy wynik spotkania.
Bardzo ciekawym widowiskiem było spotkanie TT Teamu z FL-kami. Pierwsza połowa raczej spokojna i wygrana FL-ek 5-2. Chyba to łatwe prowadzenie trochę uśpiło drużynę Montera, gdyż początek drugiej połowy to dobra gra Tetetek i zagubienie FL-ek, aż na tablicy zaświeciło się 6-5 dla TT Teamu. Mocno pobudzeni wziętym czasem zawodnicy FL wygrali całe spotkanie 9-6, ale po ciężkich bólach.
Pasti - Team - Terra Geodezja to mecz bardzo wyrównany i chociaż to Pasti cały czas prowadziło w tym spotkaniu to wynik był sprawą otwartą. Zresztą po poprzednich kolejkach Pasti - Team przyzwyczaił nas do zwycięstw jednobramkowych i tak też było w sobotę do przerwy 4-2 a końcowy wynik 6-5 daje dalej miano niepokonanej drużyny naszym debiutantom.
W ostatnim spotkaniu kolejki Starsy podejmowały GIGAinternet. Mecz bardzo wyrównany z mnóstwem sytuacji z jednej i drugiej strony. Najlepszymi zawodnikami meczu byli bramkarze i może dlatego wynik był dość niski jak na futsal 2-2. Obydwie drużyny miały szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Myślę, że remis w tym spotkaniu to sprawiedliwy wynik, chociaż nie cieszy ani jednej ani drugiej drużyny.
Relacja z V kolejki jeszcze dzisiaj.

A przed nami IV kolejka

Już jutro przed nami IV kolejka na którą serdecznie zapraszamy.Oto mecze IV kolejki: