Menu

Robert

Sezon Zima 2017 za nami.

 W sobotę 11 marca spotkaliśmy się po raz ostatni w sezonie Zima 2017 rozgrywając 7 kolejkę tych rozgrywek.

Rozpoczęliśmy od mocnego wydarzenia (tak myśleliśmy) czyli meczu Seniorów Serie C z KS Asfaltem. Stawką meczu był awans do elity. Obydwie drużyny chciały pokazać, iż stać je na tenże awans. Jednak tego dnia wychodziło to tylko Seniorom. Do przerwy 4-0 po mądrej grze Seniorów, wykorzystującej pozycyjny atak Roadmenów i kontrując ich bardzo skutecznie. Do przerwy 4-0 dla Seniorów i choć w drugiej połowie Roadmeni bardzo starali się strzelić choćby bramkę trafiali na "mur" w postaci P. Głąba bramkarza Seniorów, który tego dnia był nie do pokonania. 10-0 i elita ponownie dla Seniorów Serie C - Witamy.

W drugim meczu zagrali FL-ki z "elitarnym" już TT Teamem. Wydawać by się mogło, iż Tetetki są faworytem tego spotkania. Jednak cel jaki przed meczem postawiły sobie FL-ki był jeden, uchronić drużynę przed spadkiem a jedynym scenariuszem jaki do tego zmierzał była wygrana nad TT Teamem. Od samego początku widoczne było zaangażowanie w grę drużyny P. Pęgla. Ambicja, walka i chęć zwycięstwa przerodziła się na 2-1 do przerwy i 6-2 na koniec meczu. Obserwujący to spotkanie sponsor FL-ek był bardzo zadowolony z postawy drużyny, może trzeba bezpośredniego Oka sponsora aby drużyna grała? Tetetkom nie wychodziło i widoczny był brak kadrowy drużyny (kartki). Po spotkaniu zadowolenie widoczne na twarzach jednych i drugich, gdyż cele na ten sezon przez obydwie drużyny zostały zrealizowane.

W spotkaniu Terra Geodezji z FC Barceloną po poprzednich dwóch meczach wiadomo było wszystko. Jednak drużyny pokazały chart ducha i pełnię swoich umiejętności w tym spotkaniu. Mecz wygrywają Geodezyjni i ponownie nie wiele zabrakło do awansu. FC Barcelina pomimo wielkiego zaangażowania w tym sezonie niestety zajęła miejsce, które nie daje utrzymania w lidze II. Spadek do III ligi sympatycznych chłopaków z Celin będzie widmem rozbicia drużyny, czy też motywacją do szybkiego powrotu do ligi II w następnym sezonie? Terra Geodezja grająca z nami w lidze kilka lat przypomina mi Orange Team, który kilkukrotnie dobijał się do elity i swój cel wreszcie zrealizował, czego życzę w przyszłym sezonie.

Ostatnie spotkanie w grupie II to konfrontacja GIGAinternetu z Husarią. Po meczu FL-ek jasne było, iż Husaria nawet przy zwycięstwie nie obroni statusu drugoligowca. Gigantyczni tego dnia zagrali solidnie, spokojnie i dość efektywnie i choć do przerwy widniał wynik remisowy 2-2 to w drugiej połowie Gigantyczni zagrali bardziej skutecznie (Mazur 6 bramek), zgarnęli trzy punkty i pokazali, że w następnym sezonie będą znów "mocarnymi" drugiej ligi. A sympatyczna drużyna Husarii spada w tym sezonie do III ligi, jednak potencjał tych młodych chłopaków podparty dwoma, trzema doświadczonymi zawodnikami pozwoli po krótkim pobycie w III lidze na powrót do ligi II.

Przed nami druga kolejka play-offów o II ligę. W pierwszym spotkaniu PopcorN pokonuje Drużynę Wu 10-3 i wygrywa play-offy 2-0 jednocześnie awansując do II ligi. W drugim spotkaniu po bardzo zaciętej grze młodość z FC Albatros wygrywa z Gamat-Moto 5-2 a że jest to drugie ich zwycięstwo w play-offach to daje im awans do ligi II  Za walkę w play-offach dziękujemy wszystkim drużynom. Zwycięzcom gratulujemy awansu a przegranym takiego w przyszłym sezonie życzymy.

  W elicie do ostatniej kolejki bardzo ciekawa sytuacja przed ostatnią kolejką. Wiedzieliśmy tylko, że Oranżadowi wracają po sezonowej przygodzie do grupy II. Nie znaliśmy ani mistrza (choć najbliżej tego byli Fani W.) a kolejność miejsc w tabeli mogła być znana dopiero po zakończeniu kolejki.

W pierwszym spotkaniu o bycie w elicie zagrała Wielmoża a Starsy o wicemistrzostwo. Mecz jak na powagę sytuacji bardzo spokojny. Obydwie drużyny wyczekiwały na przeciwnika, czego efektem było 0-0 do przerwy. Chociaż sytuacje pojawiły się z jednej i drugiej strony, bramkarze pokazali swój bardzo dobry kunszt. Po przerwie skuteczniejszą drużyną i chyba w tym meczu bardzie poukładaną byli Starsy i to oni wygrali całe spotkanie 4-1, zapewniając sobie  tytuł wicemistrza (po raz kolejny) ligi, a Wielmoża no cóż pozostała na miejscu spadkowym do ligi II.

Drużyna Blancos LKS Maszycanka zdobyła bardzo ważne dla nich punkty walkowerem nad Antransem Bis (trzeci walkower drużyny, co mówi na to regulamin?).

Mecz pomiędzy Askarem Fanami W, którym do mistrzostwa brakowało nawet remisu w spotkaniu z Orange Teamem, które swoją przygodę z elitą na pewno będą pamiętać z dwóch stron. Nauki gry taktycznej oraz tego, iż z każdym meczem szło im lepiej ale nie przełożyło się to na zdobycze punktowe. Już kolejny raz "starzy elitarni" podeszli do meczu z Oranżadowymi na zbyt wielkim luzie, co zaowocowało prowadzeniem Orange Teamu 2-0. Wtedy Fani W zabrali się do odrabiania strat, co zaowocowało 6-2 do przerwy dla Fanów W. Po przerwie powrót do "luzu" Fanów W i fajna dla oka gra Oranżadowych zmniejsza wysokość ich porażki do wyniku 7-5. Zwycięstwo Fanów dało im 4 tytuł Mistrzów MLF w Skale po kilkuletniej przerwie. Gratulacje.

A ostatnie spotkanie zadecydowało o miejscach 3-6. Pojedynek Suwary Team One Brzozówka ze Złotym Orłem był spotkaniem bardzo ciekawym i raczej ze scenariuszem z rodzaju dziwnych. Pełny skład Suwary i zapewne chęć bycia na pudle w tym sezonie, miała się nijak do wyniku spotkania. Grający w szóstkę Złoci po raz kolejny pokazali, iż nie zawsze mocny skład jest gwarantem zwycięstwa meczu. Gra "kleiła" się Złotym natomiast Suwara pomimo swoich chęci w tym dniu nie "zrobiła sztycha". Złoci wygrali tą konfrontację 11-3 (osiem bramek M. Wichra). Zwycięstwo to dało Złotym miejsce na podium w tym sezonie co na początku nie było nawet w myślach tejże drużyny jak i loży ich dopingującej. 

Mecze ciekawe. Rozdanie nagród i indywidualnych zwycięstw za nami.  Czekamy Na LP MLF w Skale oraz jesienne rozgrywki 2017. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów na zielonej trawce w trakcie rozgrywek ligowych. 

 

 

Zakończenie sezonu 2017 wiosna w najbliższą sobotę.

W najbliższą sobotę 11 marca zakończymy "szybki" sezon 2017 wiosna. Co może przynieść nam ostatnia kolejka? Czy jeszcze jakieś zmiany. Na pewno kilka bardzo ciekawych meczy, które mogą o czymś jeszcze decydować. Dzisiaj proponuję trochę inną zapowiedź meczy, pod hasłem co może się stać?

Rozpoczynamy meczem grupy II Seniorzy Serie C kontra KS Asfalt. Wynik jakże ważny dla obydwóch stron, zwycięstwo Seniorów daje im awans do elity, remis trzeba czekać na inne wyniki, przegrana zostają w II lidze. Dla KS Asfalt zwycięstwo również premiuje ich do elity remis i porażka niestety daje im wysokie miejsce w gr.II ale nie daje awansu.

Kolejny mecz FL - TT Team.  FL potrzebuje zwycięstwa aby spokojnie myśleć o pozostaniu w II lidze, remis i porażka grożą spadkiem do ligi III. TT Team bez względu na wynik wchodzi do elity. Nic więcej nie komentuję, choć chciałoby się...

Terra Geodezja - FC Barcelina mecz o pietruszkę nie zmieni statusu ligowego Geodezyjnych, FC Barcelina spada do ligi III. Geodezyjni jak zwykle wysoko ale bez awansu.

Husaria - GIGAinternet  mecz bardzie ważny dla Husarzy każdy punkt zdobyty przy przegranej FL daje utrzymanie w lidze. Gigantyczni wysoko, ale bez awansu w lidze II.

Play-offy:

Gamat-Moto - FC Albatros 0-1

PopcorN - Drużyna Wu 1-0

Elita

Starsy - Wielmoża. Zwycięstwo Starsów minimum II miejsce w lidze, remis minimum III miejsce w lidze porażka może zakończyć się również IV miejsce w lidze. Wielmoża - remis i przegrana spadek do ligi II w przypadku zwycięstwa trzeba czekać na wynik meczu Złotego Orła.

Blancos - Antrans Bis mecz ważny dla Blancos, każdy wynik daje takie zmiany w tabeli, że i tak trzeba czekać na inne wyniki meczy, Antrans Bis - zwycięstwo daje 4 miejsce w lidze, inne wyniki miejsca poniżej, nie mogą spaść.

Askar Fani W - Orange Team Zwycięstwo i remis Fanów to ich mistrzostwo przegrana daje pudło, ale uzależnione miejsce jest od innych meczy grupy. Oranżadowi zagrają o honor i próbę zdobycia pierwszych punktów, nic nie chroni Orange Teamu przed spadkiem

Ostatni mecz Suwara TOB - Złoty Orzeł. Dla Suwary zwycięstwo przy "szczęśliwych" dla nich wynikach Fanów i Starsów nawet mistrzostwo ligi, remis II lub III miejsce przegrana może drużyna być nawet niżej. A dla Złotego Orła wygrana to nawet miejsce na pudle, remis - utrzymanie i miejsce w środku ligi porażka nawet możliwość spadku do ligi II.

Zapraszamy.

Po VI kolejce MLF w Skale

Sorry, że opis wydarzeń sobotnich ukazuje się dopiero dzisiaj ale chroniczny brak czasu nie pozwolił na wcześniejsze wyemitowanie tegoż artykułu, za co z góry przepraszam.

Sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy meczami w elicie. Meczami bardzo ważnymi dla układu tabeli a nawet rozstrzygnięć.

W pierwszym meczu pomiędzy Blancos LKS Maszycanka a Wielmożą stawką były punkty oddalające jedną z drużyn od strefy spadkowej. Do przerwy bardzo wyrównane spotkanie kończące dwudziestominutową walkę prowadzeniem Blancos 4-3. W drugiej połowie jakby "powietrze zeszło" z chłopaków z Wielmoży co wykorzystali skrupulatnie zawodnicy Blancos, aplikując rywalowi sześć bramek nie tracąc ani jednej. Zwycięstwo Blancos pozwoliło im powiększyć swój dorobek punktowy i chyba byt w elicie.

W meczu o mistrzostwo tego sezonu pomiędzy Starsami a Askarem Fani W doszło do pokazu futsalu na bardzo wysokim poziomie. Nie tylko akcje ofensywne ale również i wzorowa destrukcja z obu stron oraz umiejętności bramkarzy dało skromne prowadzenie 1-0 do przerwy Starsom. W drugiej połowie obydwie drużyny starały się w pierwszej kolejności nie stracić a dopiero strzelić bramki. W tej połowie wyższość swą udokumentowali Fani W wygrywając ją 3-1 a całe spotkanie 3-2 zapewniając sobie chyba tytuł mistrzów naszej ligi. Brawa dla obydwóch drużyn.

Niestety po raz drugi w tym sezonie nie dopisali obrońcy tytułu mistrzowskiego Antrans Bis oddając walkowerem punkty Suwarze Team One Brzozówka.

Bardzo zaciętym spotkaniem "uraczyli" nas zawodnicy Orange Teamu oraz Złotego Orła. Bardzo wyrównany mecz do przerwy 4-5, z wieloma sytuacjami podbramkowymi, ale również i bardzo dobrymi obronami w wykonaniu bramkarzy. Druga połowa pod dyktando Złotych, którzy byli bardziej skuteczni oraz "dojrzali" w grze z kontry. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się "senior" gry na skalskiej hali W. Prochal. A Złoci uciekli ze strefy spadkowej inkasując w tym spotkaniu trzy punkty.

Przed nami play-offy o II ligę. W pierwszym spotkaniu, młodzież z FC Albatros już do przerwy zaznaczyła swoją wyższość nad drużyną Gamat-Moto wygrywając ją 3-0. Zawodnicy Gamat-Moto mieli swoje sytuacje w pierwszej połowie jednak razili nieskutecznością. W drugiej połowie młodzież Albatrosu kontrolowała przebieg meczu, wygrała drugą połowę, ale już tylko 4-3 a cały mecz dla FC Albatros 7-3. Albatrosom pozostaje wygrać drugie spotkanie i zagościć w II lidze. Czy jednak Gamat-Moto wyciągnie wnioski  z pierwszego meczu i postara się utrudnić drogę do II ligi Albatrosom?

Drugi mecz play-off pokazał, iż Drużyna Wu wyciągneła wnioski z pojedynku grupowego z PopcorNem i nie pozwoliła na tak wysokie zwycięstwo jak to było w poprzednim meczu. Nie znaczy to jednak, iż ustrzegła się od porażki. PopcorN to jednak drużyna naszpikowana zawodnikami z I i II ligi. PopcorN wygrał 6-1 to spotkanie, ale już nie po tak wielkiej przewadze jak w meczu grupowym. Inna rzecz, iż Drużyna Wu nie wystąpiła w najsilniejszym składzie, no i bez nominalnego bramkarza. Zobaczymy na co stać drużyny w kolejnym meczu play-off.

W grupie II wszystko było sprawą otwartą to znaczy, iż w każdym meczu była stawka a nawet możliwość zapewnienia sobie już awansu. Spotkanie TT Teamu z GIGAinternetem do takich należało. Początek bezapelacyjnie dla Gigantycznych, prowadzenie 2-0 i kontrola wyniku. Chwila jednak nieuwagi i po bramce T. Romańczyka Tetetki jeszcze bardziej zmotywowały się do walki. Wychodzą na prowadzenie 3-2 jednak do przerwy pada bramka dla Gigantycznych i remisem 3-3 kończy się pierwsza połowa. Po przerwie przecieraliśmy oczy gdy to spokojniej do gry podeszły Tetetki "wyprowadzając" się na prowadzenie 6-3. Gigantyczni bardzo starali się jednak strzelili tylko dwie bramki i przegrali spotkanie 6-5 a co za tym idzie "dali" awans do elity TT Teamowi.

Drugie spotkanie również bardzo ważne, KS Asfalt wygrywając je wchodził do I ligi. Jednak tego dnia Terra Geodezja stanęła na wysokości zadania. Do przerwy prowadziła 2-1. Akcje Roadmenów jakoś nie kleiły się tego dnia. Mało widoczny K. Mosur, T. Leszczyński. Bardzo skoncentrowani Geodezyjni wygrali to spotkanie 5-3 ale może się okazać iż ten wynik nie da awansu ani jednej, ani drugiej drużynie. Dla nas bardzo ważnym aspektem tego spotkania było zaangażowanie w mecz jednych i drugich, czasami nawet zbyt brutalne.

FL-ki w spotkaniu z faworyzowanymi Seniorami Serie C w początkowych minutach pokazały, iż nie taki diabeł straszny. I choć początek meczu mógł o tym świadczyć to końcówka pierwszej połowy to był pokaz gry ofensywnej Seniorów. Wygrywają ją 9-3 i w drugiej połowie kontrolując mecz spokojnie wygrywają to spotkanie jakże okazale 14-5. Pomimo wygranej Seniorzy muszą w ostatniej kolejce zdobyć punkty, bo do awansu niestety jeszcze punktów brakuje.

Ostatnie spotkanie to konfrontacja FC Barceliny z Husarią. Obydwie drużyny grały o życie, czyli utrzymanie w grupie II. Pomimo zwycięstwa Husarze i tak nie mogą być spokojni o swój drugoligowy byt. Niestety sezon nie udany ani jednej ani drugiej drużyny. FC Barcelina bez punktów, zaś Husaria w ostatniej kolejce musi zdobyć choćby punkt aby myśleć o utrzymaniu w lidze czy będzie to możliwe?

W sobotę zakończenie sezonu 2017 wiosna. Po rozegraniu meczy w poszczególnych grupach nastąpi rozdanie nagród oraz dyplomów. Na które serdecznie zapraszam wszystkich a jeżeli już nie to chociaż przedstawicieli poszczególnych drużyn.     

Zebranie Zarządu 07 03 2017

1. W związku z pismem kierownictwa Złotego Orła dotyczącego czerwonej kartki Piotra Karapły z meczu Orange Team vs Złoty Orzeł, Zarząd po analizie zdecydował zamienić czerwoną na żółtą kartkę.

2. Do jutra tj. 08.03.2017 czekamy na opłaty od następujących drużyn: Antrans Bis, Blancos LKS Maszycanka i FC Barcelina. Prosimy również o uregulowanie bieżących płatności za kartki.

3. Rozdanie nagród odbędzie się po zakończeniu meczy każdej z Grup. Prosimy o pozostanie drużyn bądź reprezentantów drużyn,

 

Subskrybuj to źródło RSS