Menu

Czy po szóstej kolejce się wszystko rozstrzygnie?

Wiadomo, że w szóstej kolejce muszą zapaść jakieś rozwiązania, ale czy wszystkie? W pierwszej grupie nie znamy nawet kto będzie na "pudle" tego sezonu. Nie wiemy kto spada, w drugiej awansujących znamy, ale walka o trzecie miejsce oraz kto spadnie, mogła nam się w sobotę ukazać. Trzecia wszystko jasne. No to do dzieła.

Rozpoczynający rozgrywki "elitarni" w pierwszym meczu pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych. TT Team w kompletnym skłądzie stanęło na przeciwko czterech zawodników Złotego Orła. I stare przysłowie "nie ilość a jakość" miało w tym meczu swoje odzwierciedlenie. Broniący się Złoci wyprowadzali zabójcze kontry a , że Tetetki z nimi nie mogły sobie poradzić więc faulowali. Po czterech minutach "licznik" fauli wskazywał 4. Takim sposobem Złoci wygrywają pierwszą połowę 6-3. Tetetki jednak chciały zdobyć w tym meczu punkty (dające im utrzymanie się w elicie), jednak Orły tego dnia były konsekwentne i zasłużenie wygrały 11-8. Złoci utrzymują swój status elitarnych zaś Tetetki muszą szukać punktów w ostatnim meczu i czekać na potknięcia rywali.

Spotkanie Blancos ze Starsami było wydawać by się mogło grą o pietruszkę. Poziom tego spotkania był jednak prezentem dla licznie zebranej widowni. Gra kombinacyjna, z pomysłem, obrony bramkarzy, niczego w meczu nie brakowało, gdyz wynik do końca szedł na "styk".2-2 do przerwy potem 3-2 dla Blancos, wyrównanie na 3-3 a w końcówce spotkania bramka dająca wygrana i trzy punkty przypisało sie Starsom. Co zrobią w meczu Fani W z Suwarą od tego zależeć będzie miejsce Starsów w lidze. A Blancos spokojne utrzymanie i najprawdopodobniej  walka jeszcze o trzecie miejsce.

I właściwie mecz o mistrzostwo sezonu, liderująca Suwara Team One Brzozówka grała z Askarem Fanami W. Mecz osłabionych kadrowo Fanów rozpoczął się bardzo obiecująco dla Suwary. Trzy bramki i prowadzenie 3-0 do przerwy. I choć Fani starali się dogonić bramkami Suwarę, ta nie pozwoliła im na to i wygrała ten bardzo ważny mecz 7-2, umacniając się na pozycji lidera. Fani W zaś spadają na trzecie miejsce i muszą patrzeć za siebie w tabeli, aby Blancos  ewentualnie Złoty Orzeł nie wyprzedzili ich. Bardzo ciekawe i zacięte spotkanie, stojące na wysokim poziomie daje nam pewne rozwiązania. Czy Suwara po raz pierwszy będzie mistrzem?

W ostatnim meczu elitarnych mecz o utrzymanie się w I lidze pomiędzy Orange Teamem a Seniorami Serie C. Orange Team bardzo chciał wygrać to spotkanie, gdyz wygrana dawała im pewne utrzymanie się w elicie. Seniorzy po ostatnim zwycięstwie z Blancos również taką szansę mieli. Mecz bardzo wyrównany w pierwszej połowie. 4--4. Na dalsze losy spotkania wpływ miały: brak ławki rezerowych w Seniorach oraz zmiana bramkarza (kontuzja zawodnika z pola, który musiał stanąć w bramce). Drugą połowę wygrywają Oranżadowi 5-0 i całe spotkanie 9-4, co daje im kolejny sezon w elicie. A Seniorzy niestety jak często gdyż nie napiszę zawsze, za mocni na drugą ligę za słabi na pierwszą.

III liga swoje rozstrzygnięcia już miała, jednak postawa w pierwszym meczu zawodników naprawdę mnie zaskoczyła. O nic nie walczący PKS "postawił" się liderującej Drużynie Wu. Do przerwy prowadzili zawodnicy PKS-u 2-0 i była to niespodzianka, ale wspominając pierwsze spotkanie wygrane jedną bramką Drużyny Wu, można takiego scenariusza się było spodziewać. W drugiej połowie Drużyna Wu rzuciła na szalę całe zaangażowanie aby tego meczu nie przegrać. Nawet remis pozbawiał ją pozycji lidera. 4-4 na koniec spotkania to efekt mądrej gry PKS-u oraz bardzo dobrej dyspozycji bramkarzy tej drużyny. Charakter PKS ma, tylko trzeba grać bardziej rozsądnie w obronie.

Juniorzy nie wiadomo dlaczego oddali mecz walkowerem Olimpii Łobzów i to Olimpia wygrała grupę i razem z Drużyną Wu awansuje do II ligi. Nie takich zachowań uczę Juniorów w grze na trawie, Olimpijczycy musieli przyjechać po kilkadziesiąt kilometrów, a tu taka niespodzianka.

W III lidze awans zdobyły drużyny Olimpii Łobzów i Drużyny Wu, najlepszym strzelcem ligi okazał się Konrad Ferdek a najlepszym zawodnikiem Michał Trześniewski.

Zaczęliśmy od meczu FL z Gamat Moto, drużyny grały o spokojny byt w lidze II, a nawet FL gdyby wygrał mógł powalczyć o trzecie miejsce w grupie. Zaczęło się bardzo ciekawie gdyż walka na boisku była wyrównana a efekt tej połówki chyba z niespodzianką 2-1 dla Gamat Moto. Po przerwie dobra postawa Montero i jego dwie bramki ustawiają wynik meczu na 8-5 dla FL-ek. Przed ostatnim meczem FL-ki mogą myśleć nawet o podium w grupie II, zaś Gamat Moto był coraz bliżej spadku do III ligi.

Walcząca o utrzymanie się Terra Geodezja postawiła nadzwyczaj trudne warunki liderującym zawodnikom PopcorNu. Chociaż do przerwy spokojnie PopcorN prowadził grę aplikując Geodezyjnym pięć bramek tracąc dwie. Myśleliśmy, iż Geodezyjni poddadzą drugą połowę bez walki. Jednak nic z tych rzeczy. Powoli, mozolnie próbowali skracać dystans do Popcornu. Jednak zabrakło czasu na pogoń liderów i po wygranej połowie 6-4 przez Geodezyjnych, cały mecz wygrywają PopcorNowcy i utrzymują pozycje lidera. Natomiast Geodezyjni jeszcze w ostatniej kolejce spróbują utrzymać II ligę.

Trzecie spotkanie w grupie II to pojedynek FC Alabtrosów z KS Asfaltem. Drużyny ten sezon miały różny, Albatrosi po jednym sezonie pobytu w grupie II zapewnili sobie awans do elity, natomiast Roadmeni przegrali kilka meczy i nie zrealizują po raz kolejny swoich planów, awansu do grupy wyższej.  Mecz był wyrównany od samego początku, Roadmeni atakowali ale skuteczność szwankowała, natomiast Albatrosi kontrowali i cały czas to oni z wyniku byli bardziej zadowoleni niż Roadmeni. Mecz kończy sie "stykowym" wynikiem 3-2, ale jednak dla Albatrosów.

Ostatnie spotkanie to walkower GIGAinternetu z FC Barceliną. Przykro mi tylko z tego powodu, Zadzwonił do mnie kierownik Gigantycznych, pytając się czy mecz sie odbędzie. Zadzwoniłem do kierownika FC Barceliny M. Stachury, który powiedział mi, że na 100% będą w sobotę na hali. Przekazałem to Z. Gajdzie i co? I Barcelina sobie nie przyjechała. O FCB jeszcze w osobnym komentarzu. Sorry panowie z GIGI, ale przekazałem info,które otrzymałem.

Zaprosić należałoby jeszcze na kolejkę finałową, jutro w niedzielę, czy zmieni ona jeszcze układy w tabelach?