Menu
A+ A A-
 • Robert
 • Kategoria: O lidze
 • Odsłony: 445

Na wczorajszym zebraniu Zarządu postanowiono dodatkowo ukarać za wysoce niesportowe zachowanie Szymona Skołuckiego oraz Roberta Katarzyńskiego karami finansowymi w wysokości 20 złotych. W/w postawy nie będą tolerowane w trakcie rozgrywek naszej ligi a ich objaśnianie na naszej stronie jest nawet niestosowne.

Karę trzeba uiścić w przed rozegraniem kolejnego meczu - Zarząd.

 • Robert
 • Kategoria: O lidze
 • Odsłony: 700

Już najbliższy weekend będzie na pewno przełomowy w rozstrzygnięciach naszej ligi. Po dwa mecze w każdej lidze i będą to spotkania naprawdę egzystujące i ważne dla układu tabel. Czy pewne niewiadome zostaną nam podane po tym weekendzie na tacy?

Rozpoczynamy od IV kolejki, a tam na początku II liga i spotkanie FC Albatros z Gamat Moto. Ostatnie spotkanie Albatrosów pokazało, że chłopaki chcą się liczyć w walce o elitę. Tą dążność prezentują w dwa różne sposoby, pozytywny -Mateusz Maj i naganny Szymon Skołucki (kara dla tego ostatniego zapadnie dzisiaj na zebraniu). I co z tego że chłopaki walczą gdy wyimaginowany indywidualizm osłabia drużynę na jeden bądź dwa mecze. A Gamat Moto z meczu na mecz prezentuje się solidniej i zapewne powalczy o pierwsze punkty z osłabionymi Albatrosami.

Zdecydowanym hitem II ligi będzie spotkanie GIGAinternetu z Popcornem. Obydwie drużyny bez straty punktów, obydwie z wyraźnie nakreślonym planem awansu. Czy będziemy mogli liczyć na super widowisko? Chcielibyśmy, tylko czy zawodnicy udźwigną ciężar gatunkowy spotkania. Jedni i drudzy grają ładnie dla oka, ale jeśli coś zaczyna wymykać się spod kontroli, to zaczynają"się dyskusje z sędziami, są niezadowoleni z każdej decyzji sędziów). Mamy nadzieję jednak, iż sportowa rywalizacja weźmie górę nad frustracjami i obejrzymy naprawdę widowisko na miarę "elity".

Spotkanie Terra Geodezji z KS Asfaltem również zapowiada się ciekawie. Środek tabeli i wygrany z tego spotkania ucieknie od widma strefy spadkowej. Ostatni słaby występ Roadmenów mógł się przydarzyć ale nie powinien się przytrafić po raz drugi. Terra Geodezja po zaliczeniu pierwszych punktów walkowerem, będzie chciała udowodnić, iż nie tylko w taki sposób punkty jej się należą. Potencjalnie bardzo trudne spotkanie do wytypowania zwycięzcy. A może remis? Z którego ani jedni ani drudzy zadowoleni nie będą.

Spotkanie w grupie spadkowej pomiędzy FC Barceliną (kara finansowa za walkower) z FL-kami. FC Barcelina bez punktów FL-ki z jednym. Liczymy na charaktery drużyn a zapewne go posiadają i pokażą, że futsal nie jest im obcy. Liczymy na większą ilość bramek w tym meczu, bo proszę mi wierzyć drużyny nastawione ofensywnie zrealizują swoje zamierzenia "do przodu". Klucz do zwycięstwa to gra w defensywie. Czy popatrzą na nią drużyny w tym meczu?

 Po drugiej lidze na parkiecie zobaczymy mecz I ligi pomiędzy Stasami a TT Teamem. Obydwie drużyny są po zwycięstwach w poprzedniej kolejce, Starsy nad Suwarą a Tetetki nad Seniorami. Obydwie podejdą do meczu bardzo zmotywowane. Tetetki wygrywając ze Starsami praktycznie pozostają w lidze I. Natomiast Starsy myśląc jeszcze o walce o "czub" tabeli nie mogą takich meczy przegrywać. Potencjalnie wszystko zależy od tego w jakich składach drużyny wystąpią, jeśli w najsilniejszych to Starsy powinny wygrać to spotkanie ale nie odbierajmy szans również Tetetkom.

Przerywnikiem meczy "elitarnych" będzie rewanżowe spotkanie PKS-u z Juniorami. W pierwszym meczu PKS okazał się drużyną lepszą jak i bardziej doświadczoną wygrywając je 4-1, ale Juniorzy pokazali, że chcą walczyć o każdą bramkę, o każdy możliwy punkt i właśnie w sobotę staną przed taką możliwością. Tylko wtedy gdy przyjdą wszyscy i zaprezentują zaangażowanie i wolę walki. PKS jest faworytem meczu ale ...

Mecz Askaru Fanów W z Seniorami Serie C będzie spotkaniem lidera z "czerwoną latarnią" (nie lubię tego określenia) elity. Trzy mecze Seniorów naprawdę niezłe (może najsłabsze ostatnie spotkanie) i 0 pkt. Fani W., trzy mecze (dwa nie najlepsze) i 7 pkt oraz pozycja lidera. To jest futsal, doświadczenia ani jednym ani drugim odmówić nie można. Co zaś wpływa na taki stan posiadania? Dla mnie mądrość gry, w ostatnim spotkaniu gdy Fani widzieli, że nie idzie a prowadzili nie przyspieszali, "kradnąc" czas jak tylko można. Seniorów nigdy takich nie widziałem. I to jest różnica!

Kolejne spotkanie w elicie to konfrontacja Suwara Team One Brzozówka ze Złotym Orłem. Obydwie drużyny musiały pogodzić się z porażkami w ostatniej kolejce. Jednak stają przed meczem zmobilizowani, nie punktujący w tym meczu oddala szanse na odegranie jakiejś dużej roli w tym sezonie. Złoci (4pkt) muszą wygrać, przegrywając pozostaną w walce o utrzymanie. Suwara zaś gdyby straciła punkty w tym meczu po raz kolejny, zmuszona zostanie do zweryfikowania swych przedsezonowych zamierzeń. Czekamy na dobre widowisko.

Ostatni mecz grupy to spotkanie Blancos LKS Maszycanka z Orange Teamem. Biali pokonali w ostatnim meczu Złotych i powrócili do walki o "pudło" a może nawet i mistrza. Oranżadowi pokazali, iż nawet w składzie z krótką ławką umieją pokazać się z dobrej strony (patrz mecz z Fanami). Zapewne faworytem tego spotkania są Biali ale nie odbierajmy szans Oranżadowym, gdyż każde punkty w tym spotkaniu to możliwość oddalenia się od grupy spadkowej. A tym zapewne są zainteresowani piłkarze Orange Teamu.

Ostatnie spotkanie czwartej kolejki to mecz o II ligę oraz rewanż za poprzedni mecz pomiędzy Drużyną Wu a Olimpią Łobzów. W poprzednim spotkaniu nie ma co mówić lepszą drużyną była Drużyna Wu, ale wynik był zgoła odmienny i to Olimpijczycy wygrali zawody 2-1. W sobotnim meczu jeśli wynik będzie na korzyść Olimpijczyków to witamy ich w lidze II, ale jeśli wygra Drużyna Wu to scenariusz dla Olimpijczyków nie zmienia się ale i Drużyna Wu osiągnie status drugoligowca. Ciekawe będzie to spotkanie.

To tyle jeśli idzie o czwartą kolejkę, zapowiedzi piątej niebawem.

 • Robert
 • Kategoria: O lidze
 • Odsłony: 726

   W dniu 29 kwietnia rozpoczęliśmy cykl turniejów w ramach Jurajskiej Ligi Gimnazjalistów. Rozgrywki piłki nożnej to już drugi sezon naszej zabawy, jednak w tym roku MLF w Skale jako organizator przy współpracy z LGD Jurajska Kraina zaproponowała nowość, turniej siatkówki dla dziewcząt.

Od rana do Słomnik na kompleks Orlik zaczęły zjeżdżać się reprezentacje gmin: Jerzmanowic - Przegini, Skały, Sułoszowy, Iwanowic, przywitał nas gospodarz pierwszego turnieju reprezentacja gminy Słomniki. Wszystkich powitało przede wszystkim słoneczko oraz panowie Jacek Regucki oraz Piotr Ciszewski gospodarze turnieju.

Otworzyłem turniej jako Prezes MLF w Skale. Witając wszystkich zebranych i życząc im wspaniałej zabawy ze sportem, wielu wrażeń w konfrontacjach sportowych i miłych chwil w integracji społecznej.

Po otwarciu turnieju przystąpiliśmy do rozgrywek. Na boisku piłkarskim mecze rozgrywali chłopcy, a na wielofunkcyjnym, dziewczęta grając w siatkówkę.

Mecz piłkarskie pokazały duże umiejętności chłopaków zarówno techniczne jak i taktyczne w czym pomagali im opiekunowie, nauczyciele wychowania fizycznego, którym również serdecznie dziękuję za wsparcie w tym niełatwym projekcie. Mecze były zacięte, bramki wysokiej urody a parady bramkarzy jak z PS-4.  Oto wyniki oraz tabela po pierwszym turnieju:

Słomniki - Iwanowice 0-0

Jerzmanowice - Przeginia  - Sułoszowa 1-5

Skała - Słomniki 0-1

Jerzmanowice-Przeginia  - Iwanowice 3-0

Sułoszowa - Skała 11-2

Słomniki - Jerzmanowice-Przeginia 0-3

Iwanowice - Sułoszowa 2-5

Skała - Jerzmanowice-Przeginia 0-2

Słomniki - Sułoszowa 1-5

Iwanowice - Skała 1-1

Tabela po turnieju w Słomnikach

LP    Nazwa drużyny                                   Pkt                Br

1.    Sułoszowa                                            12              26-6

2.    Jerzmanowice-Przeginia                         9                9-5

3.    Słomniki                                                  4               2-8

4.    Iwanowice                                              2               3-8

5.    Skała                                                      1               3-15

 

Podczas rozgrywanego turnieju siatkówki padły następujące wyniki:

Iwanowice - Sułoszowa 0-2 (11-25, 20-25)

Słomniki - Skała             0-2 (20-25, 19-25)

Iwanowice - Skała         0-2 ( 12-25, 14-25)

Słomniki - Sułoszowa    2-0  (25-17, 25-22)

Reprezentacja Jerzmanowic-Przegini w tym turnieju nie brała udziału. Oto tabela:

LP   Nazwa drużyny               Mecze                  Pkt                Sety

1.   Skała                                  2                         6                  4-0

2.   Słomniki                              2                        3                   2-2

3.   Sułoszowa                         2                         3                   2-2

4.   Iwanowice                         2                         0                   0-4

5.  Jerzmanowice-Przeginia     0                         0                   0-0

Po zakończeniu turnieju wszystkie drużyny rozjechały się do swoich gmin.

  Dziękujemy również kierownikowi Słomniczanki za sędziowanie turnieju piłkarskiego, a pani Katarzynie Koźbiał za sędziowanie turnieju siatkarskiego. Dziękuję wszystkim oraz zapraszam na następny turniej w maju do Sieciechowic (gmina Iwanowice). Pozdrawiam wszystkich - Robert Błachno

 • Robert
 • Kategoria: O lidze
 • Odsłony: 576

Już 3 czerwca w piątek w ramach Dni Skały na naszym obiekcie Orlik rozegrane zostaną rozegrane Turnieje piłki nożnej o Puchar Sekretarza Gminy Skała.
Rozpoczniemy o 11.30 Turniejem dla szkół z naszej gminy. W Turnieju wezmą udział reprezentacje wszystkich szkół. Zwycięzcy ale nie tylko zostaną uhonorowani pucharami, dyplomami oraz medalami. Zabawa przednia, rywalizacja fair play a integracja dzieciaków z różnych szkół wskazana.
Po południu o 17.30 odbędzie się Turniej OPEN w systemie gry w dwóch grupach (każdy z każdym), po czym drużyny z drugich miejsc zagrają Mały finał zaś zwycięzcy grup rozegrają Finał. Wszystkie drużyny nagrodzone zostaną pamiątkowymi dyplomami oraz ... Do Turnieju zgłosiło się osiem drużyn, które zostaną podzielone na dwie grupy losowaniem w dniu 21 maja. Oto lista zgłoszonych drużyn: Suwara Team One Brzozówka, Afera, Starsy, GIGAinternet, FL, K.S. Asfalt, Złomek-Team oraz Rosa.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania oraz czynnego uczestnictwa w Turnieju.

 • Robert
 • Kategoria: O lidze
 • Odsłony: 682

  Już w najbliższą sobotę rozegramy V kolejkę naszej ligi. Jak sami widzicie atrakcyjność meczy w związku z reorganizacją ligi jest dużo, dużo większa.  

  W sobotę rozgrywki rozpoczniemy meczem Starsy - Young Boys. Mecz jako pierwszy odbędzie się na prośbę kierownictwa Young Boys. Jeśli chodzi o formę drużyn można powiedzieć , iż obydwie walczą o to aby utrzymywać się w czołówce ligi. Ostatnie spotkania pokazały, że braki kadrowe w poszczególnych meczach mogą odbić się na wynikach. Tak było w przypadku Boysów, którzy pomimo walki oddali punkty Blancos a wynik dość wysoki pokazał, iż było w tym meczu aż nadto widoczny brak armat w Boysach. Starsy po zaciętym acz kontrolowanym meczu pokonały Aferę (po raz pierwszy w I grupie) i utrzymały status wicelidera. Młodzież gra coraz lepiej a każdy kolejny wygrany mecz może być utwierdzeniem w wiarę swoich możliwości. Spotkanie będzie zapewne ciekawe, gdyż na parkiecie spotkają się zawodnicy jeszcze niedawno grający w jednej drużynie.

  Kolejne spotkanie będzie również bardzo ważne dla obu ekip, gdyż po czterech kolejkach mają one po trzy punkty i każda zdobycz w tym meczu będzie bardzo ważna. Piszę tutaj o spotkaniu Wielmoży i Afery. Co można zawsze podkreślić w grze tych ekip, to na pewno ambicja, walka i zaangażowanie. Efekt końcowy nie zawsze jest taki jaki chciałyby drużyny widzieć (punkty), ale grać obydwie drużyny potrafią i w tym meczu ze zdwojonym impetem będą sunąć ataki na jedną i drugą bramkę. Wygra ta drużyna, która zagra w tym meczu bardziej konsekwentnie w defensywie a skuteczność również zaznaczy swój wkład w wynik meczu.

  Trzecie spotkanie kolejki przyniesie nam zapewne wiele emocji gdyż zgrają liderzy z jakże w tym sezonie mocnymi Blancosami. Obydwie drużyny potencjał zarówno kadrowy jak i umiejętnościowy posiadają. Siła ataku pozycyjnego Antransu bis jest na tyle duża, iż mogą sobie pozwolić na stratę kilku bramek strzelając ich więcej niż tracąc. Jedno co zauważyłem w ostatnich meczach to brak cierpliwości gdy zaczynają się "schody". A Blancosi takie "schody" przed Antransem bis na pewno ustawią. Mając cały skład będą grać uważnie w defensywie, a wyprowadzanie szybkich ataków jest jednym z głównych atrybutów drużyny. Dla mnie mecz kolejki.

  Kolejne spotkanie również da nam wielką dawkę emocji gdyż niespodziewanie (dla mnie) i Złoty Orzeł i Askar Fani W zdobyli do tej pory zbyt mało punktów jak na potencjały tych drużyn. Mecz o sześć punktów. Jak już pisałem obydwie drużyny grają dobry futsal, chociażby w ostatniej kolejce. Jedni i drudzy podjęli rękawice w meczach z Suwarą i Antransem bis i były bliskie punktów w tych meczach, przegrywając je jedną bramką. Jeżeli Złoci myślą o podwyższeniu swojego miejsca w tabeli, muszą przygotować bardziej "stabilną" ławkę rezerwowych. Fani W natomiast muszą tę ławkę wydłużyć, gdyż ostatnie mecze pokazały, że przegrywają punkty w ostatnich minutach meczów.

  Ostatnie spotkanie w grupie I to konfrontacja Seniorów Serie C z Suwarą Team One Brzozówka. Liczba punktów po obu stronach dość różna ale Seniorzy w ostatniej kolejce wygrywając zapewne poczuli swoją siłę. Ten aspekt będzie zapewne motorem Seniorów w tym meczu. Skład troszeczkę "dłuższy" i można podjąć walkę o kolejne zdobycze. Suwara Team One pokazuje bardzo różne oblicza, są czasami jak wilki - walczący, a czasami jak susły - śpiący i "leniwi". Aby myśleć o punktach w tym meczu drugą stronę charakteru drużyny trzeba wykluczyć, bo może okazać się, iż chwila snu: może wiele kosztować.

  Po krótkiej przerwie swe mecze rozegrają zawodnicy grupy II, a kilka meczy będzie naprawdę ciekawych.

   Zaczynamy od spotkania FC Barcelina - Olimpia. Jedni podejdą do meczu po pierwsze punkty, a drudzy o to aby nie stracić kontaktu z czołówką grupy. Już najwyższy czas aby chłopaki z Barceliny ocknęli się po spadku i pokazali, że grać potrafią. Kilku młodych chłopaków musi jednak być "podpartych" doświadczeniem (Adamek, Wiecha czy Stachura). Kolejnym mankamentem jest brak skuteczności w FCB. Tyle sytuacji zmarnowanych jak w poprzednich meczach, na tak doświadczoną drużynę jaką jest Olimpia nie może mieć miejsca. Olimpijczycy zaś zagrają w swoim stylu - szybka kontra. Kto zatem kogo przechytrzy w tym spotkaniu?

  DERBY!!! Na takie mecze czekamy, konfrontacja FL-ek z K.S.Asfaltem pokaże już wreszcie czy wysokie ilości punktowe drużyn to efekt dobrej gry czy też przypadku. Co można powiedzieć o charakterze gry obu zespołów? A no obydwie grają słabiej w drugich połowach, więc czy lepiej zagrana druga połowa będzie skutkowała zdobyczą punktową? A może już w pierwszej któraś z drużyn zapewni sobie komfort spokojnej gry w drugiej połowie? Jedno co powinno być odczuwalne na parkiecie nie będzie spokoju. Walka to to, co charakteryzuje te drużyny. Wynik otwarty, kto więc wygra?

DERBY! Ale tylko z jednym wykrzyknikiem, gdyż obydwie drużyny z zerowym kontem punktowym lokują się w dolnych częściach tabeli. Tak więc mecz o sześć punktów. Zapewne nie zabraknie walki na parkiecie, ale dominować będzie gra przemyślana na przechytrzenie rywala. Nie można w tym meczu liczyć na wiele bramek, gdyż siłą armat drużyny nie grzeszą, jednak jak już strzelają to bramki są naprawdę przedniej marki. Ważny mecz dla obydwóch drużyn. I to sprawi, iż będzie to spotkanie bardzo atrakcyjne.

  Styl gry obydwóch drużyn grających w kolejnym spotkaniu jest podobny, siła ataku. Do tej pory lepiej to wychodzi liderującej drużynie GIGAinternet. Każde kolejne punkty będą oddalały rywali od odebrania im pozycji lidera. Terra Geodezja ostatnie mecze zremisowała i gdyby nie zgubiła punktów w tych meczach byłaby w czubie tabeli. Bardziej doświadczoną drużyną jest zapewne Terra Geodezja, ale czy wyzbędzie się błędów jakie popełnia w swojej grze czyli błędów defensywnych. Gigantyczni potrafią strzelać bramki z niczego co pokazali w ostatnim meczu. Więc spotkanie będzie zacięte, szybkie i atrakcyjne. Zapraszam.

  Ostatnim meczem kolejki jest rywalizacja Orange Teamu z Huraganem. Obydwie drużyny pokazały w poprzedniej kolejce charakter. I choć tylko Huraganowi pozwoliło to na zdobycz punktów to i Oranżadowi długo byli w grze z Gigantycznymi. Oranżadowi mają zbyt krótką ławkę rezerwowych, co było aż nadto widoczne w ostatnim spotkaniu. Również dyspozycja strzelecka musi być wyższa aby myśleć o punktach. Huragan zaś inkasując w tym meczu punkty, mocno ukierunkuje swoją dalszą drogę w tym sezonie (pudło?).

   Bardzo proszę do soboty o podjecie decyzji drużyny Antransu bis i Złotego Orła o terminie meczu powtórzonego oraz o uzupełnienie zaległości finansowych za opłatę oraz kartki. Zapraszam na skalską halę w sobotę.